۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 83404355
۲ نفر

برچسب‌ها

بهمنیار از کسب مدال قهرمانی آسیا محروم شد

رشت - ایرنا - سارا بهمنیار کاراته کار گیلانی از کسب مدال مسابقات قهرمانی آسیا محروم شد.

مسئول روابط عمومی هیات کاراته استان روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سارا بهمنیار که به همراه تیم ملی بانوان ایران در شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان حضور دارد، با شکست در دیدار شانس مجدد از گردونه رقابت ها حذف شد.

سید فرهاد فقیه زاده افزود: در جریان رقابت های کاراته قهرمانی آسیا و در وزن ۵۰- کیلوگرم بانوان، سارا بهمنیار کاراته کار شایسته گیلانی در اولین دیدار خود برابر تی هونگ دین از ویتنام قرار گرفت که در نهایت توانست این حریفش را شکست دهد.

وی ادامه داد: ملی پوش گیلانی وزن ۵۰- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در دیدار دوم خود رو در روی میهو میاهارا از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت که در پایان یک دیدار نزدیک با نتیجه سه بر دو مغلوب حریف قدرتمندش شد و به جدول شانس مجدد رفت.

وی بیان کرد: بهمنیار در جدول شانس مجدد و برای کسب مدال برنز ابتدا حریفی از چین را با نتیجه هشت بر صفر مغلوب کرد و در دیدار رده بندی رو در روی رانران لی دیگر کاراته کار قدرتمند چینی دارای مدال نقره کاراته وان ۲۰۱۹ مونترال، دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ آسیا و دارنده مدال برنز کارته وان ۲۰۱۷ روتردام قرار گرفت که در نهایت در یک بازی نزدیک و زیبا با نتیجه پنج بر چهار مغلوب این حریفش شد تا نتواند مدال رقابت های قهرمانی آسیا را کسب کند.

مسئول روابط عمومی هیات کاراته گیلان خاطرنشان کرد: شانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا با حضور حدود ۳۴۰ کاراته کار از کشورهای قاره کهن در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است که علاوه بر حضور سارا بهمنیار از گیلان در ترکیب تیم ملی کالراته بانوان ایران، سید ستاره موسوی از گیلان نیز سرمربیگری تیم ملی کاراته بانوان ایران را در اختیار دارد.

سارا بهمنیار که حدود دو ماه گذشته مدال نقره لیگ جهانی وان اتریش را کسب کرد، در وزن ۵۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا، مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان و همچنین مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان ژاپن شده بود. او همچنین سال گذشته در اولین حضورش در تیم ملی بزرگسالان توانست در رقابت‌های جهانی اسپانیا مدال برنز کسب کرده و به عنوان اولین بانوی گیلانی دارنده مدال جهانی در رشته کاراته معرفی شود.

۷۲۸۵ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =