۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۶
کد خبرنگار: 1646
کد خبر: 83404333
۰ نفر

برچسب‌ها

آموزش‌های امدادی در استان اردبیل فراگیر می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت که امسال آموزش‌های امدادی برای کاهش آسیب در زمان وقوع حوادث مترقبه و غیرمترقبه در این استان فراگیرتر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، رامین معبودی روز یکشنبه در نشستی با فرماندار بیله‌سوار مغان افزود: ارائه آموزش امدادی در روستاها بدلیل آسیب‌پذیری روستاییان مورد توجه قرار گرفته است.

او اظهار داشت: با ساماندهی روستاییان و تشکیل تیم‌های امدادی در روستاها امکان امدادرسانی در زمان وقوع حوادث تسهیل می‌شود.

وی همچنین گفت: در سال جاری برای آموزش به کارکنان ادارات دولتی نیز اعلام آمادگی کرده‌ایم و تاکنون حدود ۲۰ اداره استان اعلام کرده‌اند که از آموزش‌های جمعیت هلال احمر استان بهره‌مند شوند.

معبودی افزود: در زمینه آموزش به مراکز نظامی نیز ورود کرده‌ایم، چرا که این نیروها نیز همیشه در دسترس و پای کار می‌باشند و می‌توان از آنها هم کمک گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه در بین شهرستان‌های استان تنها ۲ شهرستان بیله‌سوار و گرمی مغان دارای پایگاه امداد و نجات هستند، بیان کرد: در شهرستان بیله‌سوار آموزش به اهالی روستاها را هم شروع کرده و آماده راه‌اندازی خانه‌های هلال هستیم.

فرماندار بیله سوار هم در این جلسه گفت: آماده مشارکت و مساعدت برای برگزاری دوره‌های آموزشی جمعیت هلال احمر هستیم.

حسن قبادی با اشاره به اینکه هنوز آموزش اقشار جامعه به جایگاه واقعی خود نرسیده است، تصریح کرد: آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است که در مواقع بحران موجب کاهش تلفات می‌شود.

او ادامه داد: ایران جزو ۱۰ کشور حادثه خیز جهان است، بنابراین باید همیشه و در همه حال به فکر کاهش تلفات احتمالی باشیم و آموزش به لایه‌های مختلف مردم می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.

فرماندار بیله سوار گفت: برغم محدودیت‌های اعتباری آماده هستیم تا در پروژه‌های جمعیت هلال احمر مساعدت‌های لازم را داشته باشیم.

استان اردبیل جزو ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی بشمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی بر جای می‌گذارد.

این استان ۵۰ هزار امدادگر آموزش دیده برای بکارگیری در حوادث احتمالی غیرمترقبه دارد.

۶۰۱۸/‏‬ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =