گندم چهارمحال و بختیاری مرغوب تر شد

شهرکرد- ایرنا- معاون بهبود امور گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: محصول گندم تولیدی امسال این استان نسبت به پارسال مرغوب تر و ۲۰ درصد افزایش تولید دارد.

حمید رضا دانش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا از خرید تضمینی بیش از ۳ هزار تن محصول گندم مرغوب مازاد بر مصرف استان از اوایل تیرماه  سال جاری تاکنون خبر داد و  افزود:  کیفیت گندم خریداری شده از روستاییان نسبت به پارسال مرغوب تر و افت کمتری دارد.

وی، میزان گندم تولیدی استان در سال زراعی جاری را ۱۲۰ هزار تن برآورد کرد و تاکید کرد: تولید محصول گندم امسال از نظر کمیت نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد . 
معاون بهبود امورگیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ، تعداد مراکز خرید محصول گندم مازاد بر مصرف استان را ۲۲ مرکز عنوان و تصریح کرد: در این استان بهای هر کیلوگرم  گندم مرغوب با خرید تضمینی  ۱۷۵ هزارریال قیمت گذاری شده است. 
دانش،  با اشاره به تجهیز مراکز خرید محصول گندم استان به وسایل روز از جمله ترازوی دیجیتال و رطوبت ‌سنج تصریح کرد: خرید محصولات تضمینی با کمترین خطا خریداری می شود. 
وی از واریز وجه گندم خریداری شده توسط اتحادیه های و عوامل مراکز خرید را  کمتر از ۱۰ خبر داد  و گفت: طلب گندمکاران به صورت آنلاین و بدون وقفه در کمترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد. 
به گزارش ایرنا، در سال زراعی جاری ۶۰ هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری به کشت گندم اختصاص دارد که ۲۴ هزار هکتار آن آبی و ۳۶ هزار هکتار دیم و ۶۶ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی فعال است .

۶۱۹۹/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =