۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۲
کد خبرنگار: 1690
کد خبر: 83404259
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در استان قزوین راه اندازی می‌شود

قزوین - ایرنا - ۲ ایستگاه پایش و سنجش آلودگی هوا امسال در شهرستان های البرز و آبیک راه اندازی و فعال خواهد شد.

حسن پسندیده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: هم اکنون یک ایستگاه پایش و سنجش آلودگی هوا در قزوین و یک ایستگاه نیز در آبیک فعال است.

این مسئول گفت: ایستگاه سنجش آلودگی هوا در آبیک به شهرستان البرز منتقل و در شهر صنعتی البرز جانمایی خواهد شد و یک ایستگاه با تجهیزات لازم جایگزین ایستگاه فعلی در آبیک خواهد شد.

وی اظهار داشت: توسعه شهرها و صنایع، فعالیت نیروگاه ها و استفاده روز افزون از وسایل نقلیه بر شرایط کیفی زیستی تاثیر گذار است و بر همین اساس ضروری است که وسایل پایش و اندازه گیری آلایندگی ها را برای کنترل وضعیت آلودگی هوا در اختیار داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین همچنین گفت: از سویی دیگر آلودگی هوا به جز در مواردی خاص چیزی نیست که با چشم و به شکل عادی مشاهده شود و نیازمند ابزار و تجهیزات خاصی است.

وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت استان قزوین در حوزه آلودگی هوا نسبت به بسیاری از استان های کشور مناسب است و شرایط حادی نداریم، افزود: هیچ گاه وضعیت آلودگی هوا در قزوین به شکل ناسالم برای همه گروه های سنی نبوده است.

این مسئول ادامه داد: سال گذشته تنها پنج روز هوا برای گروه های سنی حساس در قزوین ناسالم بود، در حالی که این رقم در سال ۹۶، ۱۵ روز بود.

۳۰۱۳

برچسب‌ها