مسائل چهارمحال و بختیاری در دیدار با معاون اول رئیس جمهوری پیگیری شد

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان ، کوهرنگ ، کیار و دهستان دستگرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسائل چهارمحال و بختیاری در دیدار با معاون اول رئیس جمهوری بررسی و پیگیری شد.

علی کاظمی باباحیدری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در دیدار روز شنبه خود با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ، از وی دعوت شد تا به چهارمحال و بختیاری سفر کند.

وی تصریح کرد: معاون رئیس جمهوری موافقت کرد که در آینده به چهارمحال و بختیاری سفر  و در جلسه اقتصاد مقاومتی این استان شرکت کند و از نزدیک طرحهای در دست ساخت این استان را بررسی کند.

به گفته وی، در این دیدار در خصوص مساله نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری ، توسعه زیرساخت ها ، مساله اجرایی شدن راه آهن استان به عنوان یکی از نیازهای اساسی و اصلی بحث و گفت وگو شد.

 نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان ، کوهرنگ ، کیار و دهستان دستگرد در مجلس شورای اسلامی  گفت : در این دیدار در خصوص اختصاص اعتبار برای طرحهای کشاورزی و سد باباحیدر نیز با معاون اول رئیس جمهوری گفت و گو شد و پیشنهاد شد برای بهره برداری از سد باباحیدر اعتبارات لازم تا پایان امسال اختصاص یابد.

کاظمی باباحیدری افزود : در این دیدار نسبت به تسهیل در اختصاص اعتبار به تونل های مسیر شهرکرد - بازفت - مسجد سلیمان نیز پیشنهادهای خوبی به معاون اول ارائه شد و وی نیز موافقت کرد این مساله را پیگیری کند.

وی گفت : با توجه به اینکه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان عضو هیات دولت در ستا اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری انتخاب شده است ، از وجود وی به عنوان یک ظرفیت مهم برای استان باید بهره گرفت.

رئیس فراکسیون نفت و انرژی مجلس شورای اسلامی گردشگری چهارمحال و بختیاری را یکی دیگر از محورهای گفت و گوی خود با جهانگیری عنوان کرد و گفت : در این دیدار از معاون اول درخواست اراضی که 40 سال است برای طرحهای گردشگری در منطقه کوهرنگ اختصاص یافته است، تعیین تکلیف شود.

به گزارش ایرنا، پیشتر نیز در آبانماه سال 95 معاون اول رئیس جمهوری به چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود.

2097

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =