مرکز بازتوانی بانوان با اختلال مصرف مواد مخدر در زنجان افتتاح شد

زنجان - ایرنا - نخستین مرکز افراد دارای اختلال مصرف مواد مخدر " بانوان " استان زنجان با ظرفیت اسمی ۶۰ نفر راه اندازی شد.

محمد محمدی قیداری روز یکشنبه در این باره گفت: در حال حاضر ۲۱ معتاد برای ترک اعتیاد در این مرکز حضور دارند.

محمدی افزود: در حال حاضر ۲۸ مرکز بازتوانی و بهبودی معتادین تحت نظارت بهزیستی استان زنجان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۴ مرکز اقامتی، ۱۲ مرکز سرپایی و۱ مرکز کاهش گذری آسیب و ۱ مرکز شلتر (سرپناه) در حال ارائه خدمات درمانی به معتادین است و از ۱۴ مرکز اقامتی موجود ۱۳ مرکزمتعلق به آقایان و یک مورد هم متعلق به بانوان با اختلال سو مصرف مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه ستون‌های اتکای جامعه بر دوش بانوان جامعه است و اختلالات روحی و روانی بانوان جامعه را متزلزل خواهد کرد، افزود: حمایت‌های بعد از ترک اعتیاد خارج از محیط مراکز درمانی بسیار ضروری است چرا که نبود حمایت‌ها موجب لغزش دوباره و بازگشت مجدد آنها به اعتیاد می‌شود.

این مقام مسئول افزود: تقویت نقش و بسیج آحاد جامعه در امر مبارزه به منظور ایفای نقش مؤثر در جهاد مقدس مبارزه با مواد مخدر و مسئولیت پذیری اجتماعی، صیانت از معتادان بهبود یافته به منظور عدم بازگشت مجدد آنان به چرخه اعتیاد، تقویت اقدامات در اجتماعات محلی، شکل گیری نهضت فراگیر برای کاهش تقاضای مصرف مواد و گسترش سازمانهای مردم نهاد فعال در عرصه‌های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب موثر می‌باشد.

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =