۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های ورزشی مهدیشهر تصویب شد

سمنان- ایرنا- فرماندار مهدیشهر گفت: ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی شهرستان مهدیشهر در سال‌ ۹۸ تصویب شد.

حسن ارگی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فرمانداری مهدیشهر آماده تکمیل و توسعه طرح های ورزشی شهرستان از محل اعتبارهای تملک دارایی و سرمایه ای از منابع مختلف است.

وی خاطر نشان کرد: تکمیل سالن باستانی مهدیشهر، مجموعه ورزشی شهمیرزاد، سالن کشتی فولادمحله و احداث سالن بانوان در درجزین، در دستور کار فرمانداری مهدیشهر قرار دارد.

فرماندار مهدیشهر با اشاره به طرح های نیمه تمام ورزشی در بخش روستایی این شهرستان، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان برای تکمیل طرح های ورزشی روستاهای لرد و کمرود از توابع بخش شهمیرزاد اقدام کند.

ارگی تصریح کرد: با توجه به استعداد ورزشی نوجوانان و جوانان دختر و پسر مهدیشهر در رشته های ورزشی هاکی، کبدی، بیسبال، تیراندازی، کشتی و حضور این ورزشکاران در تیم های ملی، ضرورت دارد تا اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان سرمایه گذاری ویژه ای در این شهرستان در بخش قهرمان‌پروری انجام دهد.

فرماندار مهدیشهر افزود: ایجاد بسترهای لازم در ارتباط با ساخت اماکن ورزشی یک ضرورت برای توسعه ورزش مهدیشهر است و به لحاظ شاخص های برخورداری از امکان ورزشی، مهدیشهر در بین دیگر شهرستان های استان جایگاه خوبی ندارد.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۴۱ هزار و ۷۴۷ ورزشکار بیمه شده در سال ۹۷ داشت، ۲ هزار و ۱۴ مدال در عرصه ورزش توسط ورزشکاران این استان کسب شده است.
۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط