۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۷
کد خبرنگار: 1464
کد خبر: 83404188
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیران دولتی از نمازجمعه برای گزارش‌ دهی به مردم استفاده کنند

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه یکی از برکات عظیم انقلاب است که با حضور پرشور مردم برگزار می‌شود، بنابراین مدیران نهادهای دولتی از فرصت موجود برای ارائه گزارش و جلب مشارکت مردم در برنامه‌ها استفاده کنند.

حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی شنبه شب در جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان با قدردانی از تلاش اعضای ستاد افزود: ارائه گزارش به مردم توسط مسئولان به صورت سخنرانی و برپایی میز خدمت نقش مهمی در اطلاع رسانی و حل مشکلات دارد.

وی ادامه داد: ارتباط چهره به چهره مدیران با مردم در نماز جمعه و پاسخگویی به سئوال و دیدگاه‌های آنها و همچنین برپایی نمایشگاه از فعالیت‌ها سبب جلب اعتماد و دلگرمی قشرهای مختلف به نظام اسلامی می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز اظهار داشت: تاکنون مدیران دولتی برخی دستگاه‌های اجرایی نسبت به ارائه گزارش و برپایی میز خدمت در نماز جمعه اقدام کردند که با استقبال مردم همراه بوده است.

محی الدینی بیان کرد: آمادگی ستاد نماز جمعه برای سخنرانی مسئولان، ارائه گزارش و برپایی میز خدمت با هماهنگی قبلی وجود دارد که دستگاه‌ها می توانند از این فرصت استفاده کنند.

وی به اهمیت جوانگرایی، انجام برنامه‌های متنوع فرهنگی و جلب مشارکت مردم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر نمازجمعه اشاره کرد.

در این جلسه رئیس ستاد نماز جمعه مهریز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام شده در بخش‌های فرهنگی و پشتیبانی ارائه کرد.

سید هدایت بنی فاطمه گفت: ایجاد زمینه برای حضور گسترده مردم و جوانان در نماز جمعه و اجرای برنامه‌های متنوع جزو برنامه‌های محوری ستاد است.

مسئولان محلی برای ارائه گزارش می‌توانند قبل از خطبه‌ها و یا بین ۲ نماز عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود را در قالب سخنرانی، برپایی نمایشگاه‌ها با مردم در میان بگذارند، این امر نه تنها به آشنایی مردم با فعالیت‌های دولت در شهرها و روستاها و استان کمک می کند، بلکه به برخی شائبه‌ها مبنی برکم کاری در نهادهای دولتی پایان می دهد.،متاسفانه استقبال دلتمردان با وجود اینکه حدود ۱۲۰ مناسبت در تقویم جمهوری اسلامی ثبت شده است، در این ارتباط اندک است.

واکاوی علمی، اجتماعی و فرهنگی این موضوع نیازمند کار پژوهشی از سوی پژوهشگران و کارشناسان ذی ربط استانداری‌ها و فرمانداری‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بیش از هر زمانی احساس می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۱/‏‬ ۲۰۴۷/‏

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =