۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۵
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83404149
۰ نفر

برچسب‌ها

تامین زیرساخت های بهداشتی برای شاخص های مطلوب

بندرعباس-به منظور دستیابی به شاخص های مطلوب بهداشتی، باید زیرساخت های اصلی یک جامعه شامل آب شرب سالم، برق و راه در کنار یکدیگر فراهم باشند.

امروز در همه جوامع بشری اعم از پیشرفته وکم توسعه یافته یکی از بخش‌های مهم برای بهبود کیفیت زندگی مردم و توسعه، توجه به حوزه بهداشت و درمان است.

وجود آب سالم، برق و جاده مناسب از عوامل مهم و تاثیرگذار در ارتقاء سلامت جامعه است و هر یک از این سه مورد می‌تواند به ارتقای وضعیت بهداشتی هر منطقه کمک کند.

مساله بهداشت به غیر از آنکه در شرایط عادی همواره باید مورد توجه قرار گیرد و از الزامات مهم هر جامعه به شمار می‌رود، در وضعیت بروز بحران‌ها و بلایای طبیعی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می‌شود زیرا در این مواقع جدا از مشکلات و خسارت‌هایی که حوادثی همچون زلزله، سیل، آتش سوزی و … با خود به همراه می‌آورد، شیوع انواع بیماری‌های ناشی از آنها، سلامت افراد را با تهدید روبرو می‌سازد که این امر ضرورت پرداختن به مقوله بهداشت را دوچندان می‌کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این خصوص بیان داشت: داشتن نقشه راه، برنامه ریزی های پژوهش محور و همکاری بین بخشی دستگاه‌ها با دانشگاه از جمله راهکارهای مهم توسعه بخش بهداشت و درمان استان است.

دکتر حسین فرشیدی شامگاه شنبه در مراسم تودیع و معارفه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: بهداشت و سلامت از حقوق اساسی افراد جامعه است و همه باید در کنار یکدیگر برای تحقق این موضوع تلاش کنیم.

وی افزود: پیشگیری از بیماری‌های نوظهور یکی از ماموریت‌های اساسی حوزه بهداشتی است و امروزه رویکرد سازمان بهداشت جهانی و متولیان مربوطه از توجه به بیماری‌های واگیر به غیر واگیر تغییر کرده است.

دکتر فرشیدی تاکید کرد: در راستای همین سیاست و به منظور پیشگیری از گسترش بیماری‌های غیرواگیر، لازم است این موضوع مهم با حساسیت بیشتری در دستور کار معاونت بهداشتی و کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

وی ضمن تشکر از تلاش‌های دکتر کاووس دیندارلو به خاطر خدمات مفید و ارزنده وی در حوزه بهداشت استان، گفت: تغییر مدیریتی که امروز اتفاق افتاد بر اساس نیازهای دانشگاه است و از تجربه‌های دکتر دیندارلو در بخش‌های مختلف دانشگاه از جمله حوزه بهداشت استفاده می‌شود.

در پایان این مراسم از تلاش‌های دکتر دیندارلو تقدیر و دکتر محمود حسین پور به عنوان معاون جدید بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان معرفی شد.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =