قهرمانی تیم بسکتبال دانشگاه فردوسی مشهد در المپیاد دانشجویان دختر

تهران-ایرنا- تیم بسکتبال دانشگاه فردوسی مشهد در سومین روز از رقابت های چهارمین دوره المپیاد ملی ورزش های همگانی دانشجویان به مقام قهرمانی رسید.

به گزارش اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، سومین روز از چهارمین المپیاد ملی ورزش های همگانی دانشجویان دختر سراسر کشور که با حضور ۱۴۰۰ ورزشکار دانشجو از سراسر کشور به میزبانی دانشگاه الزهرا (س) در حال برگزاری است، ورزشکاران در رشته های بسکتبال ۳ نفره، والیبال، طناب زنی، دارت و هندپلو به مصاف یکدیگر رفتند که در بسکتبال فردوسی مشهد موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و در طناب زنی و دارت نیز به ترتیب تیم های فنی و حرفه ای خراسان رضوی و دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند. در انفرادی طناب زنی نیز مهرناز ذبایحی از دانشگاه الزهرا (س) عنوان نخست را کسب کرد.

تیم های برتر بسکتبال ۳ نفره
فردوسی مشهد
علم و صنعت تهران
فنی و حرفه ای تهران

نفرات برتر رقابت های طناب زنی
مهرناز ذبایحی (دانشگاه الزهرا)
فائزه اسماعیل پور (فنی و حرفه ای خراسان رضوی)
نرجس طبسی (فنی و حرفه ای خراسان رضوی)

تیم های برتر رقابت های طناب زنی از جمع ۲۵ تیم
فنی و حرفه ای خراسان رضوی
دانشگاه الزهرا (س)
دانشگاه فرهنگیان گلستان

تیم های برتر رقابت های دارت
دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی
دانشگاه شهید بهشتی تهران
دانشگاه الزهرا (س) و ولایت ایرانشهر
همچنین در رقابت های گل کوچک تیم های سیستان و بلوچستان، شاهرود، رازی کرمانشاه، پیام نور کرمان، لرستان، اصفهان، محقق اردبیلی، صنعتی شاهرود، تبریز، شیراز و قم برابر رقبایشان به برتری رسیدند.

در رقابت های والیبال تیم های صنعتی اصفهان، فنی و حرفه ای لرستان، اصفهان، فنی و حرفه ای مازندران، پیام نور کرمان، پیام نور قزوین، سیستان و بلوچستان، الزهرا (س)، پیام نور البرز، محقق اردبیلی، آموزش عالی زند، تبریز و خراسان رضوی موفق به شکست رقبایشان شدند.
در رشته هند پلو نیز تیم های فنی و حرفه ای کرمان، رازی کرمانشاه، بیرجند، مازندران، سیستان و بلوچستان، بیرجند، فنی و حرفه ای کرمان و الزهرا (س) برابر رقبایشان به برتری رسیدند.

چهارمین المپیاد ملی ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های سراسر کشور جمعه در دانشگاه الزهرا (س) تهران آغاز به کار کرد و تا پایان تیرماه ادامه دارد.

در این دوره از رقابت‌ها دانشجویان تمامی بخش‌های آموزش عالی به غیر از دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت حضور دارند و دانشجویان در ۹ رشته والیبال ۴ نفره، بسکتبال ۳ در ۳، هند پلو، هفت سنگ، دارت، طناب‌زنی، فریزبی، آمادگی جسمانی و فوتبال گل کوچک تا پایان تیر ماه به رقابت می پردازند.
براساس اعلام فدراسیون ورزش های دانشگاهی، هدف از برگزاری این المپیاد توسعه و ترویج فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه ها و سوق دادن دانشجویان دختر به سمت فعالیت‌های ورزشی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =