کافه‌مهارت طرحی برای حرفه‌آموزی جوانان تا اشتغال است

سمنان-ایرنا- رئیس آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران دامغان گفت: طرح کافه‌مهارت و اشتغال، به منظور معرفی ظرفیت و توانمندی جوانان دامغانی و تشویق آن‌ها به مهارت‌آموزی در دامغان اجرا می‌ شود.

سمیرا خلیل نژادی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران دامغان به منظور ایجاد فرصت گپ و گفت با جوانان و معرفی ظرفیت‌ها و خدمات در حیطه فعالیت‌های آموزشی و اشتغال، اقدام به برگزاری طرح کافه مهارت و اشتغال در دامغان کرده است.

وی ادامه داد: این کافه به مدت سه شب از تاریخ یکم تا سوم مرداد ۹۸ از ساعت ۲۰ الی ۲۳ در بوستان فرهنگی شهدای گمنام دامغان برگزار می‌شود.

خلیل نژادی تصریح کرد: علاوه بر این، به مناسبت هفته ملی مهارت، از تاریخ یکم تا ۶ مرداد، نمایشگاه دستاوردهای مهارت آموختگان دامغان در سالن اجتماعات مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران این شهر برگزار می‌شود که عموم مردم می‌توانند از ساعت ۹ الی ۱۲ ظهر از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام تابستان و با توجه به رویکرد مرکز آموزش فنی حرفه‌ای، نسبت به غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان و کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، کلاس‌های متنوع در این ایام برگزار می‌شود.

خلیل نژادی، تابستان و اوقات فراغت این ایام را فرصتی طلایی در زندگی نوجوانان و جوانان دانست و گفت: آموزش‌ها در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران دامغان در جهت ایجاد اشتغال پایدار و آموزش‌های کارآفرینی، اغلب در قالب ارائه آموزش‌های مورد نیاز سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و آموزش و پرورش است.

وی افزود: مرکز خواهران توانسته است با برنامه ریزی در تابستان ۹۸ تعداد ۲۷ حرفه برای بیش از ۴۲۰ نفر دانش آموز و دانشجو را پیش بینی کند.

مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران دامغان گفت: کنده کاری روی مس، عروسک روسی، تابلو برجسته، شومیز مردانه، شیرینی پزی با خرما، نقاشی روی بوم، عکاسی، میزآرایی هتل و تهیه سینی اردور، از حرفه‌های آموزشی جدید سال ۹۸ در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران دامغان است.
مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران دامغان در ۲ بخش ثابت و سیار دارای هشت کارگاه فعال شامل کارگاه صنایع دستی، صنایع غذایی، صنایع چوب، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، رایانه، طراحی و دوخت و صنایع بافت است.
این مرکز با بیش از ۶۸ حرفه آموزشی در حال ارائه خدمات در حوزه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر، کشاورزی و فناوری راهبردی است.

۹۸۵۶/‏۶۱۰۳
 

اخبار مرتبط