۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۰
کد خبرنگار: 1168
کد خبر: 83404050
۲ نفر

برچسب‌ها

برترین‌های شطرنج «ریتد» کشور در ارومیه معرفی شدند

ارومیه - ایرنا - سرپرست هیات شطرنج آذربایجان‌غربی گفت: سومین دوره مسابقات شطرنج «ریتد» کشور با عنوان جام طبیعت سیلوانا، با قهرمانی شطرنج‌باز زنجانی و معرفی نفرات برتر در ارومیه به کار خود پایان داد.

آیدین بابایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت‌ها با حضور ۲۰۳ شطرنج باز از استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان، کردستان، البرز، فارس و آذربایجان‌غربی به مدت ۲ روز در محل کانون شطرنج بخش سیلوانای ارومیه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه «مرتضی عسگری، علی عطانژاد و محمد محمدیان» به عنوان سه استاد فیده / فدراسیون‬ جهانی شطرنج / ‬ در این دوره از مسابقات حضور داشتند، اضافه کرد: در پایان رقابت‌ها، «میثم خطیبی» از زنجان با ۹.۵ امتیاز بر سکوی قهرمانی جای گرفت و «مرتضی عسگری» از تبریز، «حسین میروردستیان» از تبریز و «مهران حسین‌زاده» از ارومیه هر کدام با کسب ۹ امتیاز به ترتیب دوم تا چهارم شدند.

وی بیان کرد: همچنین «نیما حسین‌زاده» از تبریز، «متین جعفری‌فر» از کرج، «رحیم نظری» از تبریز و «جواد وفا» از خوی هر کدام با کسب ۸.۵ امتیاز به ترتیب در رده‌های پنجم تا هشتم جای گرفتند.

سرپرست هیأت شطرنج آذربایجان‌غربی مجموع جوایز این مسابقات را ۱۱۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: این رقابت‌ها در ۱۱ دور به روش سوئیسی برگزار و از ۳۲ شطرنج‌باز برتر با اهدای جوایز نقدی و حکم قهرمانی در مراسم اختتامیه تجلیل شد.

بابایی با اشاره به اینکه ۱۱ داور از استان‌های آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند، گفت: نتایج کسب شده جهت ارتقای رنکینگ نفرات شرکت کننده به فدراسیون جهانی ارسال می‌شود.

وی گفت: تمامی بازیکنان شرکت کننده در این دوره از رقابت‌ها باید طبق قوانین در سیستم جامع فدراسیون شطرنج عضویت داشته باشند که در غیر این صورت از مسابقات برکنار خواهند شد.

طبیعت گردی، بازدید از مکان‌های تفریحی، آبشار سوله دوکل ارومیه، اقامت در مکان‌های بوم گردی و معرفی جاذبه‌های گردشگری از برنامه‌های جانبی این دوره از رقابت‌ها بود.

در حال حاضر ۵۰۰ شطرنج باز آذربایجان‌غربی دارای رنگینگ بین المللی از سوی فدراسیون جهانی هستند؛ هم اکنون ۱۰۰ مربی و ۱۰۰ داور کارت دار درجه یک، ۲ و سه ملی در آذربایجان غربی وجود دارد.

۷۱۵۶/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =