توکن‌های سخت افزاری مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت به دفاتر پیشخوان واگذار می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس مرکر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: با واگذاری توکن‌های سخت افزاری مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت به دفاتر پیشخوان دولت، تبادل اطلاعات بر بستر امن پرونده الکترونیک سلامت صورت می‌گیرد.

به گزارش وزارت بهداشت، حمید رضا صفی خانی روز شنبه در حاشیه مراسم واگذاری توکن‌های سخت افزاری مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت که با حضور رئیس سازمان امور استخدامی کشور در غرفه وزارت بهداشت در نمایشگاه الکامپ برگزار شد، افزود: پرونده الکترونیک سلامت فرآیندی پویا است و همزمان با پویایی پرونده الکترونیک سلامت، محصولات پرونده الکترونیک سلامت نیز استخراج می‌شود و می‌توان محصولات پرونده الکترونیک سلامت را در اختیار مردم و سایر ذی نفعان قرار داد. به عنوان مثال استقرار برنامه‌های مبتنی بر سرویس‌های تلفن همراه می‌تواند با دسترسی‌های مدیریت شده، فضایی را برای کسب و کارهای نوپا و استارت آپ‌ها فراهم کند که در این فضا با تبادل اطلاعات از درگاه پرونده الکترونیک سلامت، کسب و کار خود را رونق دهند و مردم نیز بتوانند در بستری امن به وسیله تلفن‌های همراه خود، اطلاعات درمانی خود را دریافت کنند.

صفی خانی ادامه داد: نظام سلامت الکترونیک فضایی است که خدمات سلامت به صورت یک پارچه و در قالبی قابل حمل و تبادل به مردم ارائه می‌شود. استقرار پرونده الکترونیک سلامت یکی از حوزه‌های نظام سلامت الکترونیک محسوب می‌شود و در این نظام، خدمات سلامت در بستری امن به شکل مدیریت شده از سطوح پایه به سطوح تخصصی ارائه می‌شود و زمینه ارجاع الکترونیک را فراهم می‌کند. استعلام هویت، استحقاق سنجی، ارجاع الکترونیک میان سطوح از دیگر کارکردهای سامانه پرونده الکترونیک سلامت محسوب می‌شود.

رئیس مرکر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اظهار داشت: الکترونیکی شدن خدمات سلامت در صرفه جویی وقت و هزینه موثر است. همچنین ارسال الکترونیک اسناد به سازمان‌های بیمه گر از دیگر خدمات این سامانه است.

وی افزود: سامانه پرونده الکترونیک سلامت درگاه تبادل اطلاعاتی است که با رخدادهای سلامتی مردم مرتبط است. این سامانه ضمن مدیریت منابع باعث کاهش و حذف خطاهای پزشکی می‌شود و درمانگر می‌تواند با استناد به سوابق پزشکی افراد، درمان بیمار را شروع کند و اطلاعات درمانی بیمار میان سطوح تبادل شود.

صفی خانی گفت: نظام سلامت الکترونیک، عدالت، کارایی و کیفیت در ارائه خدمات درمانی را به دنبال خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =