۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83404048
۰ نفر

برچسب‌ها

عرصه های قابل واگذاری برای ساخت هتل در کرمان شناسایی شود

کرمان - ایرنا- به گفته سرپرست میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ساخت ۵۰۰هتل چهار و پنج ستاره در سطح کشور یکی از مصوبات دولت است که باید عرصه های قابل واگذاری برای ساخت هتل در این استان شناسایی شود.

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی روز شنبه در کارگروه گردشگری استان با اشاره به اینکه کرمان یک استان پرظرفیتی است که برخی از حوزه ها از جمله گردشگری و میراث فرهنگی مغفول مانده است اظهار داشت:
حق این استان نیست که تنها حدود ۳۵ درصد هتل‌های استان در ایام حضور مسافران پر شود.
وی با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر احداث ۵۰۰ هتل ۴ و ۵ ستاره در سطح کشور تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های ملی همچون اجرای طرح احداث هتل های ۴ و ۵ ستاره در استان کرمان نهایت استفاده را کرد و سهم استان را از اعتبارات جذب کرد.
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان داشت: باید عرصه‌های قابل واگذاری برای ساخت هتل شناسایی شود و سپس سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری دعوت کنیم.
فعالی بیان کرد: ۱۴۳ دفتر خدمات مسافری در استان وجود دارد که باید زیرساخت آن برای مسافرها فراهم شود.
ویبا اشاره به اینکه شرکت توسعه گردشگری در کرمان فعال نیست تصریح کرد: درخواست این است ۹ منطقه نمونه گردشگری لغو موافقت نامه اصولی شود.
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به جذب سرمایه گذاری در بناهای تاریخی گفت: بناهای تاریخی استان کرمان یک ظرفیت خوب است که باید اقدامات لازم برای حضور سرمایه‌گذار در این بخش انجام شود.
فعالی یادآورشد: خانه‌های تاریخی و ارزشمند استان باید شناسایی و طرح مرمت برای آنها تدوین و بسته های تشویقی سرمایه‌گذاری انجام شود تا شاهد جنب و جوشی در این بخش باشیم.
۹۸۹۵/‏‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =