۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83404029
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین برداشت مکانیزه برنج از مزارع فومن

رشت - ایرنا - نخستین برداشت مکانیزه برنج از مزارع شهرستان فومن با حضور سرپرست استانداری گیلان انجام شد.

به گزارش ایرنا ارسالان زارع روز شنبه در آیین آغاز برداشت مکانیزه محصول برنج در روستای مهدی محله شهرستان فومن در جمع خبرنگاران بیان داشت: امروز ضرورت کشورمان تقویت و رونق تولیدات داخلی است و از اینکه در آیین نخستین برداشت مکانیزه برنج امسال استان حاضرم و شاهد به بارنشستن تلاش کشاورزان و برنج‌کاران هستم، بسیار خوشحالم.

سرپرست استانداری گیلان افزود: کشت برنج از جمله کشت‌های اولویت‌دار استان گیلان است و حمایت از این کشت و کشاورزان از برنامه‌های دولت تدبیر و امید به شمارمی رود.

وی با بیان اینکه استان گیلان ۳۷ درصد از کل تولید برنج کشور یعنی بیش از ۷۳۰ هزار تن از بالغ بر دو میلیون تن تولیدی کشور را به خود اختصاص داده، گفت: حدود ۲۳۸ هزار هکتار از اراضی استان یعنی ۴۵ درصد از کل اراضی و سطح زیر کشت برنج کشور در گیلان انجام می‌شود.

زارع با اشاره به اهمیت و ضرورت بیشتر به کارگیری فناوری و مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: به نسبت سال گذشته در امر کاشت برنج امسال پنج درصد و پیش بینی می شود حدود پنج درصد هم در برداشت افزایش استفاده از مکانیزاسیون یعنی به ۷۱ درصد سطح زیر کشت گیلان برسد.

وی افزود: کاشت و برداشت مکانیزه برنج علاوه بر سرعت عمل، موجب کاهش ضایعات، کاهش هزینه و بهبود شرایط کار کشاورزان می شود که مورد حمایت دولت است.

زارع با بیان اینکه از بالغ بر دو میلیون تن تولیدی برنج کشور بیش از ۷۳۰ هزار تن آن در گیلان تولید می شود تصریح کرد: عمده ارقام با کیفیت تولید کشور همچون رقم هاشمی و علی کاظمی متعلق به این استان است.

همچنین سرپرست استانداری گیلان در ادامه سفر خود به شهرستان فومن، از کارخانه چای حشمت بازدید کرد.

فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۴/‏۲۰۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =