مرکز اورژانس اجتماعی زنجان ۱۴ هزار نفر را  پذیرش کرد

زنجان - ایرنا - مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی زنجان در راستای شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و با فعالیت حضور تیم کارشناسی و متخصص از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ هزار و ۱۰۲ نفر را پذیرش کرده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان زنجان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون هفت هزار و ۶۸۶ پرونده مددکاری در این معاونت وجود دارد که از این تعداد پنج هزار و ۳۹۰ نفر مربوط به زنان و خانواده و سه هزار و ۹۱۱ خانوار در این حوزه نیز مستمری بگیر هستند که ۳۳ درصد کل پرونده‌ها را شامل می‌شود.

سلمان حسینی افزود: این معاونت مسئول ارائه و انجام برنامه‌های خدمات اجتماعی مانند قادر سازی (ارائه خدمات قادر سازی به افراد و گروه‌هایی که بنا به دلایل اقتصادی، اجتماعی، تربیتی و فرهنگی از روال عادی زندگی بازمانده و در وضعیت اضطراری قرار دارند) می‌باشد.

این مسئول ادامه داد: اهداف این معاونت شامل توانمندسازی در جامعه تحت پوشش سازمان، توسعه ارائه خدمات به افراد در معرض آسیب، توسعه برنامه‌های تربیتی و پرورشی پیش از سن دبستان را شامل می‌شود.

حسینی، توسعه خدمات بیمه‌ای برای افراد تحت پوشش، افزایش کیفیت ارائه خدمات، گزارش پوشش جغرافیایی ارائه خدمات، ارتقا بر حضور سازمان در سیاست گذاری مرتبط با آئین و لوایح مرتبط، تقویت و توسعه فرهنگ فرزندخواندگی، تقویت حضور افراد تحت پوشش در برنامه‌های فرهنگی، علمی، ورزش و هنری را از دگیر اهداف این معاونت ذکر کرد.

وی اضافه کرد: این معاونت یکهزار و ۵۹۸ دانش آموز و ۱۸۱ دانشجو را راتحت پوشش قرار دارد و خدمات لازم نیز به آنان ارائه می‌شود.

معاون ا مور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور به موجب لایحه قانونی ۲۴ تیر سال ۵۹، در جهت تحقق مفاد اصول سوم، بیست و یکم و بیست و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از ادغام ۱۶ سازمان، نهاد، مؤسسه و انجمن تشکیل شده است.

به گفته این مسئول، این سازمان با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیر بیمه‌ای با حفظ ارزشها و کرامت والای انسانی و تکیه بر مشارکت‌های مردم و همکاری سازمانی مربوطه در جهت گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، باز پروری، و پیشگیری از معلولیت‌ها، آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروههای کم درآمد، اقدام کند.

۹۶۴۶/‌۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =