سپاه فیلم لحظه توقیف نفتکش انگلیس را منتشر کرد

تهران - ایرنا - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فیلم لحظه توقیف نفتکش " استینا ایمپرو " انگلستان را منتشر کرد.

در این فیلم که عصر شنبه در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفته است، لحظه حضور قایق های تندرو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطراف نفتکش استینا ایمپرو نشان داده شده است.

بر اساس آنچه در فیلم نمایش داده شده است، تکاوران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق بالگرد بر روی عرشه نفتکش انگلسی فرود می آیند و پس از در اختیار گرفتن، آن را سواحل جمهوری اسلامی ایران منتقل می کنند.

به گزارش ایرنا، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر روز گذشته (جمعه) یک فروند نفتکش انگلسی را به دلیل تخلف از قوانین دریانوردی و به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان توقیف کرد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این رابطه گفته است: نفتکش انگلیسی استینا ایمپرو “Stena Impero” تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

سردار «رمضان شریف» اظهارداشت: نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز از مسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از و حتی مقاومت و دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان، به پرواز در آوردن ۲ فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود،

سخنگوی سپاه «رعایت دقیق قوانین و مقررات بین المللی و دریانوردی توسط کلیه شناورهایی که قصد تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز دارند را ضامن حفظ امنیت و آرامش این منطقه راهبردی» توصیف و تاکید کرد: این قوانین تنها اختصاص به این منطقه ندارد و در آبراه های دیگر جهان نیز جاری است و به طور طبیعی به دلیل حساسیت های موجود ناشی از حضور تحریک کننده و غیر حرفه‌ای نیروهای فرامنطقه‌ای در این منطقه، اعمال این قوانین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

سردار شریف با هشدار نسبت به رفتارهای متکبرانه، تحریک کننده و تهدید آمیز برخی شناورهای بیگانه و عدم تمکین رعایت مقررات بین المللی دریایی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح، به نمایندگی از ملت ایران، در اعمال قوانین جاری بین المللی و نیز حاکمیت ملی در قلمرو های دریایی کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل کرده و اجازه نخواهند داد منافع و مصالح ملی و نیز امنیت این منطقه که یک مطالبه جهانی است با رفتارهای نامتعارف بیگانگان خدشه‌دار شود.

سخنگوی سپاه یادآور شد: نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است.

نیروی دریایی انگلستان هفته گذشته یک فروند نفت کش حامل نفت جمهوری اسلامی ایران را در تنگه جبل الطارق توقیف کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =