۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۹
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83403953
۰ نفر
عاملان انتقال دو پلیکان از باغ پرندگان مشهد تذکر گرفتند

مشهد- ایرنا- به عاملان انتقال غیر استاندارد دو قطعه پلیکان از باغ پرندگان مشهد به تربت حیدریه تذکر داده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به فضای نامناسب باغ پرندگان مشهد و تذکرات و مهلت داده شده به مسئولان این مجموعه برای اصلاح وضعیت موجود و فضای نگهداری پرندگان، دو قطعه پلیکان که به صورت امانی در دست این مجموعه بود، بازپس گرفته و به باغ پرندگان شهرستان تربت حیدریه منتقل شد.

تورج همتی در زمینه انتشار فیلمی از آماده سازی و انتقال این دو قطعه ارزشمند که موجب گلایه و انتقاد دوستداران محیط زیست شده بود افزود: با توجه به بی تجربگی در این زمینه روند آماده سازی و انتقال این دو گونه با برخی مشکلات و نواقص همراه بود که تذکرهای لازم به ماموران انتقال دهنده داده شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به کمبود امکانات موجود، فضا و تجهیزات لازم برای انتقال استاندارد پرندگان در این استان وجود ندارد که در زمینه رفع این نقص اقدامات لازم در حال پیگیری است.

وی گفت: مهلت سه ماهه ای که به مسئولین باغ پرندگان برای رفع اشکالات و ایرادات موجود برای فضای نگهداری پرمدگان داده شده است قابل تمدید نیست و با هدف حفاظت از گونه های این مجموعه در صورت عدم رفع مشکلات اقدامات بعدی برای جلوگیری از ادامه فعالیت دائم این مجموعه انجام خواهد شد.

همتی افزود: باغ پرندگان فعال در تربت حیدریه از شرایط و فضای استاندارد برای نگهداری پرندگان برخوردار است و هم اکنون حال دو پلیکان تازه انتقال یافته به این مجموعه خوب است و در روند انتقال مشکلی برای آنان پیش نیامده است.

باغ پرندگان مشهد اولین باغ پرندگان منطقه شرق کشور می باشد که از سال ۱۳۹۱ آغاز به کار کرده و انواع پرندگان با گونه های کمیاب ایرانی، آسیایی و آفریقایی در آن موجود است.

۷۴۹۶/‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =