۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۵
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83403942
۰ نفر

برچسب‌ها

 وزش باد شدید در سمنان تا پایان هفته ادامه دارد

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: وزش باد شدید و ابرناکی در مناطق مختلف این استان تا پایان هفته پیش‌بینی می‌شود.

ایرج مصطفوی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، در ۷۲ ساعت آینده در برخی نقاط افزایش ابر و در ارتفاعات و نواحی شمالی در برخی ساعات مه آلودگی و افزایش ابر و احتمال بارش های پراکنده و به ویژه در نواحی شرقی، جنوبی و مرکزی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

سرپرست هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۳۲ و بیشینه دمای آن ۴۳ درجه سانتیگراد بود.

وی اضافه کرد: نردین با کمینه ۱۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمسار و حسینان با حداکثر دمای ۴۴ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شهمیرزاد با ۶۸ کیلومتر بر ساعت بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط