قانون کاداستر در کشور به درستی اجرا نشده است

تهران- ایرنا- رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کاداستر (حدنگار) را مهمترین زیرساخت توسعه کشور دانست و گفت: این قانون به درستی اجرا نشده است.

ذبیح الله خداییان روز شنبه در حاشیه بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ در جمع خبرنگاران افزود: در صورت اجرایی نشدن مصوبات قانونی کاداستر، این قانون ظرف مدت ٥ ساله خود به طور کامل به اجرا در نخواهد آمد.
معاون قوه قضاییه در ارتباط با اهم دستاوردهای فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ اظهار کرد: در این نمایشگاه کلیه سامانه های مربوط به خدمات الکترونیک نظیر سامانه ثبت آنی، سامانه ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی نمایش داده شد.
وی ادامه داد: امکان بررسی مالکیت شخصی افراد با درخواست کتبی، ارائه کارت ملی، امکان استعلام ممنوع الخروجی از سامانه اجرای اسناد رسمی به فرد متقاضی از طریق پروتال سازمان و استعلام اطلاعات شناسه ملی اشخاص حقوقی از دیگر دستاوردهای فناوری این سازمان است.
خداییان تصریح کرد: پاسخ به سوالات و ارائه راهنمایی در زمینه سامانه های مدیریت کشوری املاک، ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری، مالکیت معنوی و ثبت الکترونیک اسناد و ازدواج و طلاق در نمایشگاه الکامپ در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطر نشان کرد: پاسخ به سوالات و ارائه راهنمایی در زمینه تاسیس شخصیت حقوقی، صورت جلسه تغییرات پذیرش اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی، اظهارنامه دفتر ثبت تجاری، درخواست کدفراگیر، پیگیری درخواست، و … در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری، پاسخ به سوالات و ارائه راهنمایی در خصوص ثبت درخواست صدور سند مالکیت و پیگیری استعلام الکترونیک ملک در سامانه مدیریت کشوری املاک و پاسخ به سوالات و ارائه راهنمایی در خصوص ثبت اظهارنامه علامت، اختراع، طرح صنعتی، خلاصه پرونده و ثبت انواع درخواست در سامانه مالکیت معنوی از دستاوردهای این سازمان است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطر نشان کرد: شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت (شمیم) همچنین راهنمایی در زمینه چگونگی ثبت اسناد تنظیمی تطبیق اصالت اسناد و اوراق در دفاتر اسناد رسمی و ثبت وقایع ازدواج و طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق هم از دیگر فعالیت های الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =