۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۴
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83403895
۰ نفر
نماز جمعه از شاخص های قدرت نظام  اسلامی است

کرج - ایرنا - امام جمعه شهرستان فردیس با اشاره به اهمیت برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه گفت: اقامه نماز جمعه از شاخص های قدرت نظام اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس به مناسبت پنجم مرداد سالروز نهاد نماز جمعه افزود: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی هر شهر است و کسی که به عنوان امام جمعه حضور پیدا می‌کند مسئولیت این قرارگاه فرهنگی را بر عهده می‌گیرد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب نماز جمعه به صورت پراکنده برگزار می‌شد اما بعداز پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) در مردادماه سال ۵۸ حکم برپایی نماز جمعه را صادر و نخستین نماز جمعه در تاریخ پنجم مردادماه به امامت آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

وی اظهار داشت: بهترین دلیل برای اهمیت نماز جمعه آیات قرآن هستند که در آن تأکید بسیار برای حضور در نمازجمعه شده است و امام خمینی (ره) برپایی نماز جمعه را یکی از برکات اسلام دانستند و مردم باید به آن اهمیت دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس گفت: از ۱۸ سال پیش تاکنون نماز جمعه در فردیس اقامه می‌شود که منشا برکات فراوانی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس نیز گفت: افراد فرهیخته ادبی، علمی و نخبه در فردیس ساکن هستند و در شورای فرهنگ عمومی شهرستان اعتباری برای تجلیل از افراد فرهیخته مصوب شود تا در مراسمت نکوداشت بتوان از آنها تجلیل به عمل آورد.

حجت الاسلام حمیدرضا ولی زاده افزود: پنجم مرداد سالروز اقامه نماز جمعه و تریبون نماز جمعه منصوب به حکومت اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان فردیس نیز گفت: ۱۸ سال از تأسیس ستاد نماز جمعه فردیس می‌گذرد و تاکنون یکصد و بیست و هشتمین نماز جمعه در فردیس اقامه شده است.

داود وحیدی افزود: در حوزه امنیت از نیروی انتظامی و راهور شهرستان فردیس که با ستاد نماز جمعه همکاری دارند تشکر می کنیم.

۷۴۱۳/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =