۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 1206
کد خبر: 83403881
۱ نفر
ماجدی: برابر عراق و بحرین بازی آسانی نداریم

تهران ایرنا- رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال با اشاره به هم گروهی تیم ملی فوتبال با عراق، بحرین، کامبوج و هنگ کنگ در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا تاکید کرد که ملی پوشان کار آسانی برابر عراق و بحرین پیش رو نخواهند داشت.

«میرشاد ماجدی» در خصوص قرعه کشی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیا اظهار داشت: به نظر من تیمی که ۲ دوره پیاپی به جام جهانی رفته به طور قطع در دور سوم غیر از حضور در جام جهانی به مساله دیگری فکر نمی کند. زمانی که با این شرایط در مقابل تیم های آسیایی قرار می گیریم فقط فکرمان صعود به عنوان تیم اول است.

وی ادامه افزود: اکنون در رنکینگ فیفا ایران ۲۰، عراق ۷۷، بحرین ۱۱۰، هنگ کنگ ۱۴۱ و کامبوج ۱۶۹ است. قبول دارم که رنکینگ در مسابقات نمی تواند حائز اهمیت باشد اما نشان دهنده عملکرد تیم ها در مسابقات است.

کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: اکنون کامبوج در شرایط خوبی قرار داشته و روند صعودی را از سال ۲۰۱۳ طی کرده است.ولی تیمی نیست که برابر ایران حرفی برای گفتن داشته باشد. تیم هنگ کنگ از سال ۲۰۱۵ تغییر اساسی در رنکینگ نداشته و بحرین از سال ۲۰۱۳ در شرایط معمولی بوده است. اما عراق در ۲۰۱۳ نوسان زیادی داشته و از لحاظ رنکینگ سقوط کرده و در سال ۲۰۱۶ سیر صعودی این تیم را شاهد بودیم. تیم ایران نیز در رنکینگ ۲۰ جهان و اول آسیا است و این روند را همچنان طی کرده است. با این تفاسیر و روی کاغذ ایران جز برترین ها است.

وی در پایان گفت: در مقابل بحرین و عراق بازی راحت و آسانی نداریم و هر ۲ تیم برای پیروزی به میدان می آیند. بازی برابر کره جنوبی و سوریه را در حالی از تیم ملی شاهد بودیم که ملی پوشان به بازی هجومی روی آوردند. نگاه ویلموتس جز صعود و روند رو به رشد نخواهد بود. معتقدم قرعه مناسبی است برای صعود در جام جهانی و باید به فکر ابزارهای لازم برای مقابله با حریفان خود باشیم.

مراسم قرعه‌کشی مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ برگزار شد و حریفان تیم ملی ایران مشخص شدند.

ایران در گلدان اول قرار داشت و در گروه C باید با تیم‌های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج در ۲ بازی رفت و برگشت مسابقه دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =