۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۸
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83403869
۰ نفر
چین: آمریکا دست از سیاه نمایی بردارد

پکن- ایرنا- پکن برگزاری نشست «کمک به آزادی های مذهبی در چین» توسط آمریکا را محکوم کرد و از واشنگتن خواست دست از سیاه نمایی و بد جلوه دادن آزادی های مذهبی چین بردارد.

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز شنبه گفت: آمریکا با برگزاری این نشست به سیاه‎نمایی و دخالت در امور داخلی چین پرداخت و چین نیز ضمن ابراز نارضاتی شدید و مخالفت قطعی با آن، مراتب اعتراض جدی خود را به طرف آمریکا ابلاغ کرده است.

او گفت: مایک پنس معاون رئیس جمهوری و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در آن نشست انتقاداتی را در مورد چین مطرح کردند که بیشتر سیاه‎نمایی و تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی بود.

وی افزود: آنان خود را درگیر فرقه‎ها کرده‎اند برای آنان آزادی مذهبی بیشتر بهانه و ابزاری برای تهمت زدن، تخریب همزیستی صلح آمیز اقوام و مداخله در امور داخلی دیگر کشورها است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین تاکید کرد پکن قاطعانه با مداخله در امور داخلی خود از سوی هر کشوری یا هر قدرتی به بهانه آزادی مذهبی مخالف است.

مدت‎ ها است برخی آمریکایی‎ها با پرداختن به موضوعاتی مثل شین جیانگ و تبت انگشت اتهام خود را به سوی سیاست‎های قومی و مذهبی چین گرفته‎اند اما پکن معتقد است این یک امر استثنایی نیست و رفتار آنان همواره چنین بوده است.

پنس و پمپئو مراکز آموزش مهارت‎های حرفه‎ای شین جیانگ که برای جلوگیری از افراط‎گرایی دایر شده را "اردوگاه‎های بازآموزی" خواندند و چین را متهم به سرکوب شخصیت‎های بودایی تبت کردند آنان با لج‎بازی چشم خود را به روی حقایق بسته‎اند و تلاش می‎کنند از پذیرفتن اصول جامعه جهانی سر باز زنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان