تشدید برخورد با قاچاقچیان و  تولید کنندگان مواد مخدر در ساوجبلاغ

کرج -ایرنا - فرماندار ساوجبلاغ از تشدید برخورد با قاچاقچیان و تولیدکنندگان مواد مخدر با استفاده از ظرفیت انجمن‌های مردم نهاد برای ریشه کن کردن مواد مخدر خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ ابوالقاسم پالیزگیر عصر شنبه در چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساوجبلاغ گفت: آموزش به اقشار مختلف مردم برای مقابله با آسیب‌های مواد مخدر و مبارزه با سوداگران مرگ در مناطق آلوده شهرستان باید تشدید شود.

ابوالقاسم پالیزگیر افزود: نیروی انتظامی شهرستان ساوجبلاغ همه روزه با تولید کنندگان، توزیع کنندگان و قاچاق کنندگان مواد مخدر برخورد می‌کند.
فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه امروزه مواد مخدر به یک ابزار جهت گردش مالی تبدیل شده است، گفت: علاوه بر اهداف شومی که پشت پرده تولید مواد مخدر وجود دارد یک سود بالایی برای افرادی دارد که در قاچاق مواد مخدر و تولید این مواد فعالیت دارند و این سود تبدیل به ابزاری شده است تا بسیاری از افراد در این زمینه فعالیت داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی توانایی جمع آوری این بساط خانمان سوز را ندارد و چاره‌ای جز مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر نیست و تک تک افراد جامعه در شهر و روستا باید با مواد مخدر مبارزه کنیم.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷۰ کیلو گرم مواد مخدر در ساوجبلاغ توسط پلیس کشف و ضبط شده است.
پالیزگیر از دستگیری ۶۵ قاچاقچی شهرستان ساوجبلاغ که اغلب در مهدی آباد، ملک آباد و فاز هفت شهر جدید هشتگرد بودند خبرداد و گفت: کار مراقبت و تشدید طرح‌ها تا پایان سال در این مناطق چند برابر خواهد شد.

دبیر ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استان البرز در این نشست گفت: اولویت نخست ساماندهی معتادان متجاهر است و احداث مرکز بازپروری معتادان در اولویت قرار دارد.

حسین عباسی افزود: هر روز به صورت قارچ‌گونه شاهد رشد نامتوازن عطاری‌ها در استان هستیم به گونه‌ای که از ۷۵۰ عطاری شناسایی شده ۲۵۰ عطاری فاقد مجوز لازم است.

۹۹۳۳/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =