۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۴
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83403802
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری محتکر و فروشنده شکر در سایت دیوار

شیراز-ایرنا-رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری فردی با هفت تن شکر احتکار شده در شیراز خبر داد که در سایت دیوار اقدام به فروش آن می‌کرد.

سرهنگ فرج شجاعی روز شنبه در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی با بررسی سایت‌های فضای مجازی، فردی که اقدام به فروش شکر به صورت غیرقانونی می‌کرد و باعث اخلال در بازار شده بود را شناسایی کردند.

شجاعی با بیان اینکه مأموران پلیس آگاهی استان با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را در یکی از محله‌های شیراز دستگیر کنند، اظهار داشت: در بازرسی از سه دستگاه وانت نیسان که در محل دستگیری متهم پارک بود میزان هفت تن شکر احتکار شده را کشف کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان، ارزش شکرهای احتکاری مکشوفه ۴۲۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف هفت انبار کالا به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز از کشف هفت انبار کالا به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.

محمدابراهیم صداقت اظهار داشت: از هفت انبار کشف شده، سه انبار مربوط به مواد غذایی و شوینده است که با بررسی اسناد خرید و فروش و همچنین ماهیت کالاهای کشف شده، تخلفات عدم اعلام موجودی، گرانفروشی، عرضه و فروش کالای تقلبی، محرز و پرونده تخلف آنها به ارزش ۹۵۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۹۶۰ ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

به گفته صداقت برنج، روغن، قند، رب گوجه فرنگی، ماکارونی، چای و پودر شوینده از جمله کالاهای موجود در این انبارها بود.

وی اظهار داشت: همچنین در راستای شناسایی انبارهای فعال در سطح شهر شیراز، یک انبار لوازم یدکی خودروهای سواری فاقد سابقه اعلام موجودی، شناسایی و پرونده تخلف عدم اعلام موجودی به ارزش ۲۰۰ میلیون برای آن تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس همچنین به کشف سه انبار لوازم آرایشی اشاره کرد و گفت: در بازرسی از سه شرکت پخش لوازم آرایشی و بهداشتی و بررسی اسناد خرید و فروش آنها و عدم ارائه مدارک برای عرضه کالاهای وارداتی، پرونده تخلف آنها شامل تخلف گرانفروشی به ارزش ۷۰ میلیون و ۱۹۰ هزار ریال و تخلف عرضه و فروش کالای قاچاق به ارزش ۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تشکیل و برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

۹۸۷۳/‏۶۱۱۳

برچسب‌ها