گلایه امام جمعه آستارا از اجرا نشدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: هدف از تصویب یک برنامه یا تصمیم، عملیاتی شدن آن است و انتظار می رود مصوبات شورای فرهنگ عمومی نیز با همکاری فرمانداری و دستگاه های متولی به مرحله اجرا در آید.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه آستارا افزود: رفع دغدغه‌های فرهنگی و ارائه پیشنهاد و طرح برای پیشبرد هدف‌های عالی حوزه فرهنگ و اجرای آنها، باید مورد توجه اعضای شورا قرار گیرد.

وی اظهار کرد: نماز جمعه با شورای فرهنگ عمومی ارتباط دارد و سخنان و پیام‌های ارائه شده از طریق آن پایگاه، در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و لازم الاجراست.

وی بیان کرد: نماز جمعه آستارا در رسانه‌های داخلی و خارجی همواره بازتاب ویژه‌ای دارد و دستگاه‌های اجرایی باید در راستای تقویت این نهاد پیشگام باشند.

امام جمعه آستارا ادامه داد: چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه باید با شکوه خاص برگزار شود و از سال ۱۳۵۹ نماز جمعه در آستارا برگزار و مصلی به قرارگاه مهم فرهنگی تبدیل شده است.

حافظ‌نیا گفت: تعبیر مقام معظم رهبری از نماز جمعه، نهاد رحمانی بوده و مطالبات مردم از این نهاد از جنس دینی، فرهنگی و سیاسی است و با وجود اقامه نماز جمعه در خیلی از کشورهای به ظاهر اسلامی، در ایران از جایگاه بالایی برخودار است.

وی افزود: آذین بندی میدان‌ها، چاپ بنر و پارچه نوشته‌های تبلیغاتی در سطح شهر با موضوع گرامیداشت سالگرد اقامه نماز جمعه، توسط اداره‌ها و نهادهای عضو شورای فرهنگ عمومی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مسئولان در هتل‌ها، رستوران‌ها و تالارهای عروسی فضای مناسبی برای اقامه نماز تدارک ببینند و از ساخت بناهای مسقف بر فراز قبور در آرامستان ها جلوگیری شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =