۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۲
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83403751
۰ نفر
پیگیری قضایی قطع چند اصله درخت در تربت جام در حال انجام است

مشهد- ایرنا- پیگیری حقوقی و قضایی قطع ۱۱ اصله درخت سبز در بوستان جنگلی تربت جام در حال انجام است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پیمانکار نگهداری از این بوستان جنگلی در انجام وظایف خود قصور داشته و عدم اجرای تعهدات وی موجب شده چند اصله درخت این بوستان خشک شوند که بنا بود با قطع این درختان ۱۰۰ تن چوب خشک آماده سازی و دوباره عملیات درختکاری انجام شود.

علیرضا صحرایی افزود: به دلایل نامعلوم به جای قطع درختان خشک ۱۱ اصله درخت سبز نیز قطع شده است.

وی با اشاره به آتش سوزی روزهای گذشته در این بوستان اظهار داشت: این آتش سوزی که عمدی بوده است در قسمت درختان خشک بوستان انجام شده و خسارت جدی در بر نداشته است اما ابعاد مختلف این قضیه در حال بررسی است.

او گفت: این قضیه و رخدادهای بوستان جنگلی تربت جام توسط دادستانی شهرستان در حال بررسی و پیگیری است.

صحرایی افزود: این بوستان جنگلی دست کاشت بوده و با هدف افزایش فضای سبز و محیط تفرجگاهی ایجاد شده است و هدف از ایجاد آن تولید چوب نبوده است و به دلیل کاشت مجدد درختان جدید دستور قطع درختان خشک آن صادر شده بود.

وی با بیان اینکه چاه آبدهی به این بوستان نیز خشک شده است اظهار داشت: آبیاری درختان این بوستان از ابتدای امسال توسط چهار تانکر آب انجام می شود.

بوستان جنگلی تربت جام با مساحت ۴۵ هکتار در پنج کیلومتری جنوب این شهر واقع شده که ۲۳.۹ هکتار آن مربوط به بخش قدیمی و ۲۱.۴ هکتار آن مربوط به بخش جدید است و فضای آن جزو اراضی ملی محسوب می شود.

گونه های درختی بوستان جنگلی تربت جام شامل کاج، سرو نقره ای، سرو خمره ای، اقاقیا، زبان گنجشک، آیلان و افراست.

شهرستان تربت جام در ۱۶۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

۷۴۹۶/‏۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =