۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۵
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 83403722
۰ نفر

برچسب‌ها

اختلاف باغ کتاب و پردیس سینمایی حل می‌شود

تهران-ایرنا- اختلاف مدیران «باغ کتاب» و «پردیس سینمایی» این هفته حل می‌شود و وضعیت تردد تماشاگران دوباره به حالت اول برمی‌گردد.

به گزارش ایرنا، خاموشی پردیس سینمایی باغ کتاب تهران بعد از ساعت ۲۲ در روزهای اخیر خبر ساز شده و گلایه‌هایی را از سوی شهروندان و مسئولان در پی داشته است.

براساس اعلام روز شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیرعامل باغ کتاب در این باره اظهارداشت: مستأجر سینمای باغ کتاب از ابتدا مذاکره منطقی را رها کرد اما پس از اتفاقات اخیر درخواست برگزاری جلسه و مذاکره کرد که اولین جلسه آن برگزار شد.

محسن جلالی فراهانی ابراز امیدواری کرد: طی مذاکره‌های آتی این اختلاف نظر زودتر حل شود و شیوه کار در پردیس سینمایی به شکل قبل ادامه پیدا کند.

وی درباره مشکلاتی که هفته گذشته برای تماشاگران نوبت شب پردیس سینمایی این مجموعه پیش آمد، گفت: مشکل اصلی این بود که ما مسیرهای خروج مردم از سالن‌ها را تغییر دادیم و با اینکه از قبل هم اعلام کرده بودیم پردیس سینمایی برای ساعت ۲۴ دیگر به مردم بلیت نفروشد اما سینما متأسفانه این کار را انجام داد که این موضوع مشکلاتی به دنبال داشت.

جلالی فراهانی افزود: ما با وجود این کارشکنی، همان شب به مسئولان سینما اعلام کردیم مسیر تردد مردم را از دری که مشخص کرده بودیم قرار دهند که این کار را نکردند و با هدایت مردم به سمت در اصلی از آنها فیلم وعکس تهیه کردند.

مدیرعامل باغ کتاب بیان کرد: مشکل اصلی هم به این بر می‌گردد که مستأجر سینما باید شارژ مربوط به استفاده خود از خدمات عمومی و نگهداری باغ کتاب را پرداخت کند اما این اتفاق نیفتاده و در حال حل مشکل هستیم.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ۲۳ تیر در نشست خبری درباره خاموشی پردیس سینمایی پس از ساعت ۲۲ و مشکلات پیش آمده، اظهارداشت: مجموعه باغ کتاب با ۵۰ هزار مترمربع ۹ سالن سینما دارد که ۹۵ درصد این مجموعه فرهنگی و با رویکرد علمی آموزشی است، براساس قوانینی ساعات کار مجموعه و سالن‌های سینمایی اعلام شده است.

سعید اوحدی گفت: انتقاداتی به باغ کتاب وارد شد که ۴۹ هزار متر مربع را فضای فرهنگی، کتاب و تجهیزات است که باید ساعت ۲۴ تعطیل شود و سالن‌های سینما تا ساعت ۲ بامداد فعال باشند.

وی افزود: یک مسأله‌ای در خانواده‌ای مطرح می‌شود، صدای آن نباید به بیرون برود، موضوع قابل حل است.

اوحدی بیان کرد: مسئولان پردیس سینمایی باغ کتاب، پایبند قانون هستند، نشستی خواهیم داشت و موضوع حل خواهد شد.

مجموعه باغ کتاب تهران واقع در بزرگراه شهید حقانی (غرب به شرق)، از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال شرقی با فرهنگستان‌های علوم، و زبان و ادبیات فارسی، از شمال غربی با باغ هنر و از غرب با باغ‌موزه دفاع مقدس در ارتباط است.

تهرا م/۷۲۴۵//‌۱۳۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =