۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 83403695
۰ نفر
دانشجویان مرکز آموزش عالی کاشمر ۳۰ برابر شده اند

مشهد- ایرنا- تعداد دانشجویان مرکز آموزش عالی کاشمر از سال ۹۰ تاکنون حدود ۳۰ برابر شده است.

مدیر مرکز آموزش عالی کاشمر گفت: این مرکز در سال ۱۳۹۰ با دو رشته و ۳۰ دانشجو راه اندازی شد که اکنون حدود ۸۰۰ دانشجو در ۶ رشته این مرکز مشغول تحصیل هستند.

هادی معماریان روز شنبه در نشست خبری افزود: هر چند بیم تعطیلی این مرکز در سال های قبل وجود داشت اما از سال گذشته با تهیه سند آمایش و تلاش برای افزایش تعداد دانشجو و افزایش اعضای هیات علمی افق روشنی پیش آن ترسیم شد.

وی با اشاره به رشد ۶ برابری تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه نسبت به سال ۹۰ اظهار داشت: مرکز آموزش عالی کاشمر به عنوان یک مرکز علمی پیشرو در توسعه پایدار علاوه بر نقش موثر در پویایی اجتماعی و فرهنگی منطقه تلاش دارد سهم مهمی در توسعه اقتصاد منطقه و ارتقای دیار ترشیز ایفا کند.

وی با بیان اینکه با پیگیری های انجام شده، اعتبار لازم برای توسعه و تجهیز مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کار ترشیز اخذ شده است گفت: وجود این مرکز می‌تواند به شتاب دهی توسعه اقتصادی و ایجاد کسب و کارهای جدید کمک کند.

معماریان افزود: این مرکز در یک سال اخیر موفق به انعقاد هفت تفاهمنامه همکاری با سازمان ها و دستگاه های دولتی و بخش خصوصی شده تا بتواند در حوزه های مورد نظر دستگاه های مختلف را از نتایج فعالیت های پژوهشی استادان این مرکز بهره مند نماید.

وی با بیان اینکه عقلانیت، خردورزی و آزاداندیشی از مهمترین راهبردهای امروز فرهنگی و اجتماعی مرکز آموزش عالی کاشمر است اظهار داشت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، دعوت سخنرانان مطرح از طیف های مختلف فکری، برگزاری جشنواره های مختلف علمی، فرهنگی و هنری بخشی از فعالیت های امور فرهنگی و اجتماعی این مرکز بوده است.

وی گفت: این مرکز آموزش عالی در یک سال اخیر علاوه بر راه اندازی مرکز علمی ارزیابی تندرستی، با برگزاری بیش از ۱۰ کارگاه آموزشی توسط مرکز آموزش های آزاد و مجازی، فعالیت جدی تر در مدیریت سبز داشته که در راستای اهداف سند آمایش دانشگاه است.

معماریان افزود: با نقش آفرینی مناسب و مطلوب مرکز عالی کاشمر در حوزه شناسایی راه حل‌ها برای مشکلات و آسیب‌های اجتماعی امیدواریم بتوانیم در راستای رونق منطقه و کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: مشکلات پیش روی این مرکز کمبود فضا و بودجه و اعتبارات دانشگاه است که با حمایت مسئولان، می‌توان مرکز آموزش عالی کاشمر را به عنوان رکن توسعه و تعالی و پیشرفت منطقه معرفی کرد.

وی گفت: این مرکز امسال در ۶ رشته در مقطع کارشناسی براساس سوابق تحصیلی نیز دانشجو می پذیرد و متقاضیان می توانند از مزایای تحصیل در یک دانشگاه دولتی به صورت رایگان در این مرکز بهره ببرند.

کاشمر با پنج مرکز دانشگاهی و حدود ۳۰ هزار دانشجو در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

۷۴۹۷/‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =