قدردانی سازمان جنگل‌ها از استانداری کردستان برای تامین تجهیزات اطفای حریق

تهران - ایرنا - رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از استاندار کردستان به دلیل اهمیت دادن به موضوع منابع طبیعی و اختصاص اعتبارات لازم برای تامین تجهیزات و امکانات اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع تقدیر کرد و آن را نتیجه توجه جدی مسئولان به منابع طبیعی استان برشمرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، خلیل آقایی رئیس این سازمان در دیدار با بهمن مرادنیا استاندار کردستان گفت: موفقیت استان کردستان در توسعه پوشش گیاهی و جنگل‌کاری، موفقیت سازمان جنگل‌ها را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیشنهادات استانداری درباره جنگل‌کاری، فضای سبز و ایجاد پارک آبخیز در شهر سنندج در معاونت‌های تخصصی سازمان مطرح می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود در کمترین زمان ممکن برای بازدید از فعالیت‌های منابع طبیعی و پتانسیل‌های موجود عازم استان کردستان می‌شود.
همچنین بهمن مرادنیا استاندار استان کردستان به موضوع احداث پارک آبخیز در حریم شهر سنندج اشاره کرد و گفت: این پارک مجموعه‌ای از فعالیت‌های منابع طبیعی همچون عملیات آبخیزداری، آبخوان‌داری، جنگل‌کاری، احیای مراتع، کشت گیاهان دارویی و عملیات حفاظتی و اطفای حریق است که ایجاد آن به شکل متمرکز می‌تواند برای مردم و مخاطبان جنبه آموزشی و ترویجی داشته باشد.

مرادنیا افزود: در استان کردستان به دلیل دارا بودن شرایط اقلیمی متنوع، زمینه مناسبی برای توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری وجود دارد و نقش و مشارکت مردم می‌تواند در این بخش بسیار اثرگذار باشد.

استاندار کردستان با اشاره به جنگل‌کاری اقتصادی و چند منظوره در سطح استان گفت: زیر حوزه سد وحدت سنندج عرصه‌های مناسبی با ظرفیت‌های بالا برای جنگل‌کاری چند منظوره وجود دارد که می‌توان با مشارکت مردم و آبخیزنشینان به اهداف سازمانی که توسعه پوشش گیاهی است دست یافت.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات به بخش جنگل‌کاری، زمینه مشارکت مردم و جوامع محلی را افزایش می‌دهد، خواستار کمک به تولید نهال در سطح استان شد و افزود: در شهرستان‌های استان کردستان فضاهای قابل توجهی وجود دارد و می‌توان با ایجاد پارک‌های جنگلی، مناطق تفرجگاهی مناسبی را برای مردم ایجاد کرد.

پس از دیدار استاندار کردستان، احمد حمزه نماینده مردم کهنوج و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز با رئیس سازمان جنگل‌ها دیدار و گفت و گو کرد که محور گفت و گوی طرفین درباره وضعیت منابع طبیعی شهرستان و حل مشکلات مردم و رفع تداخلات اراضی ملی با مستثنیات اشخاص بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =