تعمیر رایگان ۱۵۸۲ وسیله زندگی سیل‌زدگان گلستان توسط فنی و حرفه ای

گرگان - ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای گلستان گفت: یک هزار و ۵۸۲ عدد انواع لوازم خانگی سیل‌زدگان استان توسط مهارت آموختگان فنی و حرفه ای به صورت رایگان تعمیر و در اختیار آنان قرار داده شد.

سیدعلیرضا حسینی طلب روز شنبه در نشست خبری به مناسب هفته ملی مهارت اظهار داشت: علاوه بر نیروهای گلستان، اکیپ‌های فنی ‎و حرفه‌ای استان‌های مازندران، خراسان ‎شمالی، سمنان و زنجان نیز در ایام وقوع سیل به یاری مردم خسارت دیده آمده و در تعمیر لوازم خانگی آنان را یاری کردند.
وی توسعه مهارت آموزی را یکی از نیازهای آینده ایران برای بهبود فضای کسب و کار دانست و گفت: پرهیز از مدرک گرایی و تاکید مستمر بر حرفه آموزی و فرا گرفتن مهارت‌های جدید و کاربردی، دانش آموختگان فنی و حرفه‌ای را آماده پذیرش انواع مشاغل در صنایع گوناگون کرده است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان افزود: فقر مهارت در جامعه مشهود است که اگر مهارت افزایی در جامعه تقویت می‌شد، امروز با معضل بیکاری مواجه نبودیم.
وی بیان کرد: نرخ بیکاری در دانش آموختگان دانشگاهی هر روز در حال افزایش است که یکی از عوامل اصلی آن، فقدان مهارت و کاربردی نبودن آموزش‌های دانشگاهی با نیاز جامعه است.
مدیر کل فنی و حرفه‌ای گلستان یادآور شد: با بخش‌های دیگر مانند اداره کل زندان‌ها، نیروی انتظامی، ارتش و سپاه، زنان سرپرست خانوار و برخی ادارات، قرارداد همکاری بسته شده که بر مبنای آن، برخی آموزش‌ها به فراخور نیاز آن سازمان ارایه خواهد شد.
وی اضافه کرد: امسال ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر در گلستان به کسب مهارت در رشته‌های گوناگون پرداختند که این رقم در کل سال قبل ۳۲ هزار و ۶۰۰ نفر بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =