ثبت‌نام سرباز طلبه‌ها برای خدمت در آموزش و پرورش آغاز شد

تهران- ایرنا- معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش از ثبت‌نام سرباز طلبه‌ها از امروز (۲۹ تیرماه) تا پنجم مرداد برای گذراندن دوره خدمت وظیفه در آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش روز شنبه آموزش و پرورش، «علیرضا رحیمی» با اعلام این خبر افزود: این فراخوان در راستای اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش و توافق به عمل آمده با ستاد کل نیروهای مسلح و مرکزمدیریت حوزه های علمیه منتشر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جذب سرباز طلبه‌ها در گذشته هم انجام گرفته است بر اساس توافق به عمل آمده برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ این ظرفیت از ۵۰۰ نفر به ۷۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش بیان کرد: دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه های علمیه، برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام ماموریت های محوله، تعهد به انجام ماموریت های محوله در طول دوران خدمت سربازی، ملبس بودن به لباس مقدس روحانیت و تعهد به رعایت شئون روحانیت، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه و یا گواهی موقت پایان تحصیلات سطح یک از جمله شرایط فردی جذب سرباز طلبه برای آموزش و پرورش است.

رحیمی با بیان اینکه اولویت خدمت وظیفه داوطلبان انجام فعالیت های پرورشی و فرهنگی در مناطق محروم و مدارس شبانه روزی است، اظهار کرد: طلاب مشمول و علاقه مند می توانند با مراجعه به معاونت های پرورشی و فرهنگی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها برای گذراندن دوره خدمت وظیفه اقدام و ثبت نام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =