نقش هلیکوپترها در پایش آتش سوزی منابع طبیعی فارس پررنگ‌تر می‌شود

شیراز-ایرنا-آمادگی نیروها و تجهیزات شرکت هلیکوپتری ایران برای ارائه خدمات به منابع طبیعی استان فارس و افزایش آن در زمان آتش‌سوزی‌ها نویدی از سوی مدیرعامل این شرکت است.

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری ایران روز شنبه در دیدار با سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با اشاره به اهمیت عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان و استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته پایش آتش سوزی با توجه به وسعت عرصه‌های منابع طبیعی فارس گفت: مدیریت منطقه عملیاتی و هلی برن نیروها بویژه در عرصه‌های جنگلی کاری بسیار دشوار بوده و نیازمند مدیریت اصولی و یکپارچه است.

کاپیتان سهیل قیاسی به انتقال سریع نیروهای امدادی از یک نقطه به نقطه دیگر برای مهار آتش سوزی منابع طبیعی با توجه به حساسیت این عرصه‌ها اشاره کرد و گفت: انجام عملیات خاموش کردن آتشدر برخی مناطق نیازمند مدیریت زمانی صحیح و جانفشانی خلبانان و خدمه پروازی است که در این خصوص نیروهای شرکت هلیکوپتری ایران آمادگی خود را اعلام و آماده ارائه خدمات به منابع طبیعی در استان فارس است.

وی در پایان از آمادگی بیشتر این شرکت جهت همکاری و مساعدت با ادارات منابع طبیعی در راستای کنترل و رصد آتش سوزی‌های گسترده در عرصه‌های منابع طبیعی خبر داد.

نقش تجهیزات در مهار آتش سوزی منابع طبیعی پررنگ است

سرپرست اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس هم در دیدار با مدیر عامل شرکت هلیکوپتری ایران ضمن قدردانی از حضور به موقع نیروهای شرکت هلیکوپتری ایران در مشارکت در عملیات پایش آتش سوزی‌ها به ویژه در آتش سوزی‌های اخیر در مناطق جنگلی این استان گفت: واکنش سریع و سنجیده نیروهای امداد هوایی این شرکت علاوه بر جلوگیری از خسارات جانی موجب مهار و کنترل سطح قابل توجهی از این آتش سوزی‌ها شده است.

شهرام منتصری با اشاره به بارش‌های خوب سال جاری در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان و مستعد بودن زمینه حریق در این عرصه‌ها، افزود: جلوگیری از بروز این آتش سوزی‌ها نیازمند حفاظت و پیشگیری درست است.

منتصری با بیان اینکه تأمین تجهیزات لازم در مواقع بحرانی در زمان وقوع آتش تأثیر بسزایی در کاهش خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی اراضی جنگلی دارد اظهار داشت: امسال خسارت‌های ناشی از آتش سوزی در این عرصه‌ها کاهش چشمگیری داشته و این امر مرهون تلاش و همکاری بین بخشی دستگاه‌های دولتی، تشکل‌های مردمی، مدیریت بحران و از همه مهتر مدیریت و ساماندهی عملیات پایش آتش سوزی توسط نیروهای پروازی شرکت هلی کوپتری ایران در انجام برخی مأموریت‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی استان بوده است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با تاکید بر استفاده از توان و امداد هوایی این شرکت در انجام عملیات پایش عرصه‌های جنگلی فارس افزود: بسیاری از آتش سوزی‌ها در ارتفاعات و نقاط سخت گذر رخ می‌دهد که تنها با انتقال هوایی امکان دسترسی و پایش آن وجود دارد.

۹۸۷۳/‏۶۱۱۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها