۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83403606
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه رشت: شبهات دینی در جامعه، پاسخ داده شود

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: شبهات دینی در جامعه باید پاسخ داده شود و نیاز امروز به عالمانی است که بتوانند این مهم را به انجام برسانند.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله رسول فلاحتی روز شنبه در مراسم افتتاحیه طرح میثاق طلبگی سال ۱۳۹۸ مدرسه علمیه اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه با تبریک به نوجوانان و جوانان تازه وارد به کلاس امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: اراده و قدرت تصمیم گیری مهم ترین امر در طلبگی محسوب می شود.
وی به تاثیر اراده و قدرت تصمیم گیری در سه موضوع اشاره کرد و افزود: نخستین اثر اراده و تصمیم گیری برای خودسازی است البته انسان در دانشگاه و سازمان های دیگر می تواند خودسازی داشته باشد اما آنجا که به نام خودسازی در طول تاریخ اسلام مشهور بوده، حوزه های علمیه است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه حوزه علمیه شاخص و نماد خودسازی و رفتارهای اخلاقی است، تصریح کرد: مردم حوزه های علمیه را به عنوان نماد خودسازی و اخلاق می شناسند.
آیت الله فلاحتی به تاثیر خودسازی در حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: اگر کسی در حوزه علمیه خودسازی نکند بعداً فرد خطرناکی می شود و ضررش به جامعه بیش از نفع او خواهد بود.
وی با تاکید براینکه طلبه باید نیت خود را خالص کند و از درون پاک باشد، بیان کرد: بخشی از آسیب ها در جامعه مربوط به افرادی است که بر سفره امام صادق (ع) نشستند اما خودسازی نکردند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه طلبه باید تصمیم و اراده برای خودسازی داشته باشد تا به تربیت برسد، خاطرنشان کرد: اراده دوم طلبه این است که دانش بجوید و عالم شود.
آیت الله فلاحتی یادآور شد: اگر طلبه در حوزه درس نخواند و به هر مقامی برسد از درون تهی و خالی است.
وی با بیان اینکه طلبه باید اراده جدی برای کسب علم دین و حوزه داشته باشد، اظهار کرد: عده ای تلاش می کنند طلبه ها را نسبت به کتاب های حوزه بی مهر کنند اما کتاب های حوزه همواره پاسخگوی جامعه بوده است.
امام جمعه رشت، علم فقه را مشکل ترین دانش دنیا عنوان کرد و افزود: جامعه امروز و آینده به عالمانی نیاز دارد که دانش حوزه را فرا بگیرد و بتواند با استفاده از دو منبع قرآن و سنت تمام شبهات مربوط به دین را برطرف کند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خدمت به بندگان خدا سومین اصل در اراده و تصمیم گیری طلبه محسوب می شود، بیان کرد: اگر طلبه ای اراده برای خودسازی، اراده برای فراگیری دانش دین و اراده برای خدمت به مردم داشته باشد و خود را خالص کند ائمه (ع) به او کمک می کنند و با ورود به جامعه آسیب رسان نیست.

شهرستان آستانه اشرفیه در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۸۷/‏۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =