۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83403570
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰۰ روستای استان اردبیل پوشش تلفن همراه ندارند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: ساکنان ۵۰۰ روستای این استان از دریافت امواج تلفن همراه محروم هستند.

به گزارش ایرنا، بهروز رزمی روز یکشنبه در آئین افتتاح طرح تقویت سایت تلفن همراه اول روستای مجره از توابع بخش مرکزی خلخال افزود: هزار و ۲۰۰ روستای استان تحت‌پوشش تلفن همراه بوده و ۸۳۰ روستا نیز از امکانات اینترنت تلفن همراه بهره می‌برند.

او گفت: در حال حاضر ۲ شهرستان گرمی و خلخال محروم‌ترین مناطق استان اردبیل از لحاظ پوشش تلفن همراه هستند و علت این امر نیز اجرای طرح‌های توسعه از سوی اپراتورهای مختلف در مناطق دشت استان بوده و این شرکت‌ها کمتر در مناطق کوهستانی خلخال و گرمی اقدام به راه‌اندازی تجهیزات تقویت امواج تلفن همراه کرده‌اند.

وی از هدف‌گذاری برای تحت پوشش قرار گرفتن ۴۰۰ روستای استان از امواج تلفن همراه در سال جاری خبر داد و افزود :۲۰۰ روستا که ۱۹ روستای شهرستان خلخال نیز جزو این روستاها است تا پایان ۶ ماه اول امسال از این امکان بهره‌مند می‌شوند.

وی بزرگترین مانع بر سر راه اجرا و توسعه طرح‌های گسترش پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در استان اردبیل را اعمال تحریم‌های ظالمانه خارجی و مشکل تهیه و خرید تجهیزات برای اجرای این طرح‌ها اعلام کرد و گفت: برغم همه مشکلات بیشتر وعده‌های داده شده در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان اردبیل در راه‌اندازی آنتن‌های تقویت تلفن همراه برای پوشش راه‌های ارتباطی کور و پوشش ۳۵ روستای خلخال انجام شده و بزودی با نصب و راه‌اندازی ۲ ایستگاه تقویت این تلفن در جاده خلخال به فیروزآباد پنج کیلومتر کور این جاده زیرپوشش امواج تلفن همراه قرار می‌گیرد.

رزمی بیان کرد: با توجه به قیمت بالای تجهیزات مودم برای استفاده از اینترنت پرسرعت روستایی با رومینگ تجهیزات هایوب، همراه اول و ایرانسل در حال حاضر امکان استفاده از اینترنت توسط تلفن‌های همراه فراهم شده است.

او افزود: از مجموع ۱۴۲ روستای دارای سکنه خلخال هم‌اکنون ۸۵ روستا از تجهیزات تقویت امواج تلفن همراه و ۶ روستا نیز از خدمات پست بانک روستایی مورد تعهد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات بهره‌منده شده و با راه اندازی ۲ سایت جدید در جاده فیروزآباد اهالی ۲ روستای پروچ و یلوجه این شهرستان تحت پوشش امواج تلفن همراه قرار می‌گیرند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین گفت: برای اجرای طرح تقویت توسعه امواج تلفن همراه روستای مجره از توابع بخش مرکزی خلخال در جاده گردشگری خلخال - اسالم هفت میلیارد ریال هزینه شده و با بهره‌برداری از این پروژه امکان استفاده همزمان و نامحدود از تلفن همراه فراهم و مشکل محدودیت تماس در زمان تراکم ارتباط برداشته می‌شود.

بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در هزار و ۵۵۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =