۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۲
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83403565
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین جشنواره پانتومیم ایران در سمنان فراخوان داد

سمنان- ایرنا- نخستین جشنواره تخصصی پانتومیم ایران با عنوان «پایه» در سمنان فراخوان داد و مهلت ارسال اثر به این جشنواره پانزدهم مرداد ۹۸ اعلام شد.

مدیر عامل انجمن فرهنگ، هنر و معماری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: نخستین جشنواره تخصصی پانتومیم ایران توسط انجمن فرهنگ، هنر و معماری بر اساس طرحی از حامد نصرآبادیان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان ۲۸ تا ۳۱ مرداد در سمنان برگزار می شود.

احمد خدایی پارسا افزود: حامد نصرآبادیان با توجه به سوابق هنری و دانشگاهی به عنوان دبیر علمی جشنواره منصوب شده است، این جشنواره در پنج گرایش میمو دراما، میمو سیرکوس، میمو موزیکال، میمو فولکوریکو و میمو نیچرال، میزبان ۱۲ گروه حرفه ای پانتومیم از کل کشور خواهد بود که چهار گروه از آنها را گروه های ناشنوایان تشکیل می دهند و گروه های نمایشی راه یافته به این جشواره در بخش صحنه ای و خیابانی به رقابت خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: همچنین در قالب نخستین جشنواره تخصصی پانتومیم ایران در سمنان، کارگاه های تخصصی پانتومیم توسط استادان ایرانی و خارجی برنامه‌ریزی شده است.

خدایی پارسا، محور موضوعی نخستین جشنواره تخصصی پانتومیم ایران در سمنان را انسان و صلح عنوان کرد و گفت: شعار این جشنواره «انسان پدیدآورنده صلح به فریاد سکوت» تعیین شده است تا به زبان نمایش بتوانیم صلح و دوستی را ترویج دهیم.

مدیر عامل انجمن فرهنگ، هنر و معماری افزود: مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۱۵ مرداد ۹۸ تعیین شده است و مدت زمان آثار باید حداقل ۱۲ و حداکثر ۱۵ دقیقه و تعداد بازیگران آن باید یک تا سه نفر باشند، همچنین آثار نمایشی باید فاقد طراحی نور و دکور باشند.

بزرگداشت فردوس کاویانی، پیشکسوت تئاتر و سینما، رونمایی از کتاب تصویری پانتومیم نوشته ناصر آقایی، تقدیر از شرکت کنندگان در بخش داوران مردمی و تقدیر از پیشکسوتان تئاتر سمنان، از برنامه های بخش جنبی مراسم اختتامیه جشنواره ملی پانتومیم است.

علاقه‌مندان برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر درباره نخستین جشنواره تخصصی پانتومیم ایران در سمنان می توانند به پایگاه اینترنتی انجمن فرهنگ، هنر و معماری نشانی acaa-semnan.com مراجعه کنند.

۹۸۵۶/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط