۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83403553
۰ نفر
پنج میلیون دانش آموز ایرانی فعالیت ورزشی دارند

ارومیه - ایرنا - رییس هیات‌های ورزش دانش‌آموزی کشور گفت: در حال حاضر، پنج میلیون دانش‌آموز در ۱۵ رشته ورزشی در سطوح مختلف مدرسه، منطقه، استان و کشور فعالیت دارند.

حسین بابویی روز شنبه در مجمع عمومی انتخاباتی هیات ورزش دانش آموزی آذربایجان غربی افزود: ورزش آموزشگاهی بستری برای ارتقای ورزش کشور بوده و عمق و وسعت خدماتی که در این هیات به دانش آموزان ارائه می‌شود با خدمات ارائه شده در سایر هیات‌ها قابل مقایسه نیست.

وی اضافه کرد: ورزش آموزشگاهی در ارتقای سطح ورزش کشور و استعدادیابی ورزشی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: رسیدن به حیات طیبه با درس خواندن صرف میسر نمی‌شود و باید نشاط را در اجتماع و مدارس فراهم کرد و بحث ورزش یکی از زمینه‌های ایجاد نشاط در مدارس با تربیت بدنی و سلامت است.

ابراهیم محمدی افزود: تربیت دانش آموزان برای دست‌یابی به حیات طیبه یکی از اهداف سند تحول بنیادین است و زیرنظام ها همه اسباب و وسیله دستیابی به حیات طیبه هستند.

وی اضافه کرد: اقدامات رخ داده در حوزه تربیت بدنی دانش آموزی آذربایجان‌غربی رضایت بخش نیست و باید همه دانش آموزان استان و کشور درگیر فعالیت‌های ورزشی باشند.

طی انتخاباتی که در مجمع عمومی انتخاباتی هیات ورزشی دانش آموزی استان صورت گرفت، بهنام حیدری با کسب ۱۲ رأی از مجموع ۱۷ رأی اخذ شده به عنوان رئیس هیأت ورزشی دانش آموزی استان معرفی شد.

۷۱۲۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =