سفر اولی‌ها در اولویت اعزام به عتبات هستند

تهران- ایرنا- معاون اجرایی انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی با بیان اینکه اعزام طلاب، دانشجویان و نخبگان کشور به عتبات آثار معنوی فراونی در بین جامعه نخبه کشور دارد، گفت: برای مراسم پیاده روی به سمت کربلا که به مناسب عرفه در پیش داریم، سفر اولی ها در اولویت هستند تا بتوانند از آثار معنوی این سفر استفاده کنند.

«محمدرضا مهدوی» معاون اجرایی انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات، روز شنبه در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، در مورد مراسم پیاده روی به سمت حرم امام حسین (ع) که این انجمن به مناسب عرفه برگزار می کند، گفت: جامعه مخاطب انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات؛ طلاب، دانشجویان، فارغ التحصیلان و کارمندان دانشگاه ها هستند. همچنین در برنامه ریزی ها اولویت را به سفر اولی ها می دهیم؛ چرا که معتقد هستیم زیارت و پیاده روی به سمت حرم امام حسین (ع) آثار معنوی و روحی فراوانی دارد و باید تلاش کنیم همه از این سفر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه این انجمن از سال ۱۳۸۷ این برنامه را آغاز کرد و اولین قدم را در اجرای برنامه هایی مثل پیاده روی اربعین، نیمه شعبان، عرفه و اعتکاف رجبیه برداشته است، اظهار کرد: انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی در حالی این برنامه ها را برای دانشگاهیان ایران اجرا می کند که در برخی از این مراسم ها مثل عرفه، حتی خود عراقی ها هم پیاده روی ندارند، اما ما پیاده روی به سمت حرم امام حسین (ع) را در مناسبت عرفه برنامه ریزی کردیم. دانشجویانی که بیستم تا بیست و دوم تیرماه از طریق سایت این انجمن ثبت نام کرده‌اند در ۱۰ روزی که در این سفر هستند از ابتدای کربلا به سمت حرم امام حسین (ع) پیاده روی می کنند.

مهدوی با بیان اینکه در این دوره از پیاده روی کربلا ۳۰۰ نفر به این مراسم اعزام می شوند، گفت: انجمن برای ثبت نام شریط خاصی را قرار نداده بود و هر کسی که جزو خانواده دانشگاهی و حوزوی بود می توانست ثبت نام کند. تنها امری که مطرح بود، این مسئله بود که انجمن در انتخاب این ۳۰۰ نفر سفر اولی ها و افراد زیر سی سال را در اولویت قرار داد.

مهدوی در مورد هزینه های این پیاده روی هم گفت: هزینه ثبت نام، یک میلیون و چهارصد و پنجاه هزار تومان است و اسکان هم در حسینیه ها صورت می گیرد؛ چرا که این سفر، سفر فرهنگی است و بیشتر رویکرد فرهنگی بر آن حاکم است. دنبال رسیدن به اهداف فرهنگی خود هستیم و تنها هدف برگزاری یک سفر و یا پیاده روی نیست.

انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی از سال ۱۳۸۷ در زمینه های مختلف فرهنگی و علمی شروع به فعالیت کرده است. این انجمن توسط خود دانشجویان و طلاب اداره می شود و مردم محور است و کارهای اجرایی و برنامه ریزی سفرها را دانشجویان و طلاب انجام می دهند. سی و ششمین دوره پیاده روی کربلا این انجمن به مناسب روز عرفه، نیمه دوم مرداد ماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =