طرح اصلاح نقاط پرتصادف کردستان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سنندج - ایرنا - معاون راهدارای، اداره کل حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: طرح اصلاح نقاط پرتصادف در این استان از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

رامبد نوذری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تا کنون ۶۲ نقطه استان به عنوان نقاط پرخطر شناسایی شده است، اظهار داشت: ۱۱ مورد از این تعداد در ردیف نقاط پرتصادف قرار می گیرند که از ۲ سال قبل اصلاح نقطه آن آغاز شده است.

وی اضافه کرد: نقاط در دست اقدام برای اصلاح در با توجه به تعداد تصادف های به وقوع پیوسته در آن اولویت بندی شده و ۱۱ مورد ابلاغی سال جاری در قالب ۳ قرارداد در محورهای مختلف از جمله سنندج - مریوان به پیمانکار واگذار شده و اکنون دارای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

معاون راهداری، اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: تا کنون ۶ مورد از این نقاط اصلاح و عملیات عمرانی آن به اتمام رسیده و پنج مورد دیگر نیز تا شهریور سال جاری به اتمام می شود.

نوذری گفت: برای نقاطی که در برنامه های اصلاحی قرار گرفته اند ۸۰ میلیارد ریال شامل ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ۴۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات سازمان راهداری مصوب شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار تامین شده شامل ۱۸ درصد سهم سازمان راهداری، حمل و نقل جاده ای است گفت: اعتبارات طرح اصلاح نقاط حادثه خیز و پرتصادف طبق تفاهم نامه وزارت راه وشهرسازی باید از محل اعتبارات استانی و ملی تامین شود.

وی افزود: پس از اتمام این نقاط پنج مورد دیگر نیز در سایر محورهای استان به این اداره کل اصلاح واگذار می شود و انتظار می رود با تحقق سهم اعتبارات استانی سرعت بیشتری در اجرای این طرح ها انجام شود.

طول شبکه راه های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر بوده که این میزان شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.

۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =