۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83403430
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکل زیست محیطی معادن زغال سنگ زرند برطرف شد
معدن زغال سنگ

کرمان - ایرنا - مشکل منابع طبیعی و زیست محیطی معادن تعطیل شده زغال سنگ حتکن و داربیدخون شهرستان زرند با پیگیری های انجام شده رفع و مجوز احیای دوباره این معادن در سال رونق تولید صادر شده است.

سرپرست فرمانداری زرند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود: ۶۴۰ نفر کارگر معدن حتکن و داربیدخون زرند با تعطیلی این معادن بیکار شده بودند که موجب بروز چالش اجتماعی در این شهرستان شده بود.

علی صادق زاده با بیان اینکه همچنین شرکت فولاد زرند ایرانیان برای تامین کافی زغال سنگ به عنوان خوراک اولیه کارخانجات خود دچار مشکلاتی شده بود تصریح کرد: همکاری فرابخشی و هم افزایی بین دستگاهی برای بازگشایی و راه اندازی مجدد معادن حتکن و داربیدخون زرند ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای رونق تولید بنا به تاکید مقام معظم رهبری افزود: با سرمایه گذاران قدرتمند بخش خصوصی برای بازگشایی و ادامه کار معادن زغال سنگ حتکن و داربیدخون زرند مذاکراتی انجام شده است.

صادق زاده ادامه داد: فقط پاسخ موافقت استعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از ادارات منابع طبیعی و محیط زیست باقی مانده که باید با همدلی و اهتمام به این موضوع مسیر رونق تولید را در این معادن هموار کنند.

۷۴۲۰/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =