رییس فدراسیون جانبازان و معلولان:  رقابت های پارا المپیک ۲۰۲۰  اولویت کاریمان است

اهواز - ایرنا - رییس فدراسیون جانبازان و معلولان کشور گفت: در حال حاضر اولویت کاریمان رقابت های پارا المپیک ۲۰۲۰ است اگر چه نباید مسابقات المپیک جوانان ۲۰۲۲ را فراموش کنیم.

به گزارش ایرنا حمیدعلی صمیمی روز شنبه در مجمع انتخاب رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان خوزستان که در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد اظهار داشت: نگاه فدراسیون بیشتر فرهنگی - ورزشی است و رعایت اخلاق، حجاب، آداب دینی همواره مدنظر بوده است.

وی با بیان اینکه هیات خوزستان همیشه جزو استان‌های اول تا پنجم در کشور بوده و در سال‌های اخیر نیز یکی از رتبه های اول تا سوم را در اختیار داشته است گفت: این موفقیت به دلیل نگاه خوب اداره کل وزرش خوزستان و فعالیت های بی وقفه اعضای مجمع و قهرمانان این هیات است.

در هیات خوزستان افراد دلسوزی فعالیت می کنند

صمیمی گفت: افراد دلسوزی در هیات خوزستان فعالیت می کنند که به خوبی استعدادها را می شناسند و با علاقه خاصی کار می کنند. در ورزش جانبازان و معلولان، عشق به کار جایگاه ویژه ای دارد و کارها به صورت علاقه انجام می شود. خوزستان دارای استعدادهای خیلی خوبی است و ورزشکاران استان نظیر جوکار، طرفی، طاهری، پاپی و متقیان در عرصه های بین المللی همواره پرچم ایران را به اهتزاز در آوردند.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان با بیان اینکه ایران همیشه در مجامع بین المللی باید حضور فعال داشته باشد گفت: با توجه به فشارها و تحریم های فراوانی که بر ما وارد شده است فکر می کنم ورزش بهترین نماد برای ارتباط برقرار کردن با دنیا است. تلاش فدراسیون در کنار کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش شناسایی استعدادهای کشور است تا بتوانیم به موفقیت‌های خود تداوم ببخشیم.

وی در ادامه به مجموعه ورزشی کوی طلاب اهواز اشاره کرد و گفت: این مجموعه ورزشی که ویژه جانبازان و معلولان است به عنوان یک مرکز نمونه در سطح کشور است که امیدوارم امسال این مجموعه به بهره برداری کامل برسد.

صمیمی افزود: مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور که در رده سنی پایه برگزار می شود برای ما بسیار مهم است و آمادگی  داریم که میزبانی برخی از مسابقات استعدادهای برتر کشور را به خوزستان واگذار کنیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان گفت: خوزستان در رشته های دو و میدانی و شنا زمینه خوبی دارد و ورزشکاران آن می توانند رشد بیشتری داشته باشند. همچنین پیگیری می کنیم که کلاس ارتقاء سطح مربیان استان به زودی در خوزستان یا تهران برگزار شود.

بنا داریم یک کارگروه فنی در هیات های استانی راه اندازی کنیم

وی با اشاره به اینکه هیات خوزستان دارای یک هیات رییسه بسیار خوب است گفت: بنا داریم یک کارگروه فنی در هیات های استانی راه اندازی کنیم و از این طریق ورزشکاران خود را بهتر تحلیل کنیم تا در رقابت های جهانی و پارا المپیک نتایج بهتری کسب کنیم.

صمیمی افزود: متاسفانه بعضاً دیده می شود که برخی از ورزشکاران خوزستان به دلیل نبود امکانات، فعالیت های خود را از طریق استان های همجوار پیگیری می کنند لذا باید تلاش کنیم که تمامی امکانات در خوزستان وجود داشته باشد.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان گفت: نگاه به ورزش همگانی به عنوان بستر قهرمانی باید مدنظر هیات ها باشد. اگر ورزش کردن برای همه اقشار جامعه مهم است، برای ورزشکاران جانباز و معلول واجب است زیرا به آنها امید به زندگی می دهد.

مجمع انتخاب رییس هیات جانبازان و معلولان خوزستان امروز شنبه برگزار شد و مهرداد شیروانی با ۱۷ رای برای چهار سال دیگر عهده دار این سمت شد.

۹۸۷۹/۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =