هفت هزار و ۸۰۰ اتصال سست شبکه برق اهواز اصلاح شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: بالغ بر هفت هزار و ۸۰۰ اتصال سست شبکه برق اهواز در یکسال گذشته به منظور حفظ پایداری شبکه و تامین برق در اهواز اصلاح شد.

حسن کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق اهواز در راستای تحقق چشم انداز ۹۹ دقیقه خاموشی به ازای هر نفر در سال تلاش دارد تا با برنامه ریزی، ایجاد زیرساخت لازم و بکارگیری لوازم و تجهیزات نوین به این هدف دست پیدا کند.

وی ادامه داد: در شرایط آب و هوایی اهواز لزوم توجه و مراقبت از تجهیزات شبکه به عنوان یک ضرورت همواره در دستور کار قرار دارد.

کریمی بیان کرد: با ترموویژن (گرمانگاری و تصویربرداری حرارتی)، اتصالات و تجهیزات شبکه و همچنین شناسایی موارد معیوب که در محل اشکال با ایجاد حرارات مشخص می شوند در تلاش هستیم علاوه بر حفظ پایداری شبکه از اتلاف انرژی نیز جلوگیری کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز با اشاره به اینکه بیشترین موارد اصلاحی در منطقه پنج اهواز صورت گرفته افزود: منطقه پنج با ۲ هزار و ۴۱۴ مورد ۳۱ درصد موارد اصلاحی را شامل می شود؛ علاوه بر مناطق اهواز این موارد اصلاحی در شهرستان های کارون و باوی نیز صورت گرفته اند.

شرکت توزیع برق اهواز ۵۸۰ هزار مشترک دارد.

استاندار خوزستان پیش از این گفته بود: متوسط قطعی برق در خوزستان در سال ۹۵ به ازای هر نفر در استان ۲هزار دقیقه در سال بود و اکنون در اهواز به حدود ۷۰۰ دقیقه و در سایر شهرستان ها به ۸۵۰ دقیقه در سال رسیده است که باید کاهش یابد.

گفتنی است با توجه به افزایش دمای هوا، صرفه جویی در مصرف برق و رفاه حال شهروندان، پایان ساعت کاری همه سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (۳۰ و ۳۱ تیر و اول مرداد) ساعت ۱۲ ظهر و همچنین چهارشنبه دوم مرداد ماه نیز تعطیل اعلام شده است.

۹۸۸۷ / ۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =