کتاب علمای مجاهد البرز مرجعی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

کرج - ایرنا - کتاب «علمای مجاهد استان البرز» گامی برای آشنایی بیشتر با ایثار و ازخودگذشتگی های علمای مجاهد این استان در طول تاریخ است.

این کتاب به کوشش حسین عسکری در ۳۲۸ صفحه و شمارگان یک هزار و ۱۰۰ نسخه با حمایت کنگره شهدای استان البرز منتشر شده است.

مقدمه این کتاب به قلم آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و رئیس شورای سیاستگذاری ستاد کنگره شهدای استان البرز اشاره دارد به اینکه یکی از ضروری‌ترین وظایف کسانی که دغدغه فرهنگی دارند این است که ارزش‌های جامعه را حفظ کرده و به نسل‌های بعدی منتقل کنند و انتقال ارزشهای که در دوران بی نظیر دفاع مقدس برای ما حاصل شد، به عنوان یکی از مبانی و اصول فرهنگی جامعه اسلامی ما به جوانان و به نسل‌های بعدی از وظایفی است که هرچه در این خصوص تلاش کنیم کم است.

با توجه به ناکامی دشمنان در عرصه جنگ سخت و قطع امید از شکست نظام اسلامی در این میدان، مهمترین هدف دشمنان در حال حاضر استحاله درونی نظام به واسطه دور کردن جامعه از فرهنگ ایثار و شهادت است.

امروز ما با استعمار فرا نوین مواجهیم، یعنی دشمن به وسیله مزدوران و عوامل داخلی به دنبال تخریب دیوار و سد محکم فرهنگ مقاومت و جایگزینی آن با سبک زندگی غربی است و تعیین بودجه‌های کلان دشمنان در این زمینه‌ها گواه روشن بر این مدعاست.

کتاب «علمای مجاهد استان البرز» با معرفی ۷۴ نفر از علمای مجاهد استان البرز، می‌تواند به عنوان مرجعی برای سایر پژوهش‌ها و مطالعات در مسیر تعمیق و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد توجه قرار گیرد.

استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارای ۴۷ کتابخانه نهادی و ۲۳ کتابخانه مشارکتی است.

کتابخانه های استان با داشتن یک میلیون ۳۰۰ هزار نسخه کتاب، ۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر عضو دارند.

۷۵۳۲/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =