۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 83403404
۰ نفر

برچسب‌ها

اردبیل صاحب اردوگاه ورزش‌های زمستانی می‌شود

اردبیل- ایرنا- معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اعلام کرد: در قالب طرح جامع گردشگری، احداث اردوگاه ورزش‌های زمستانی در منطقه سردابه از توابع شهرستان اردبیل مصوب شده است.

به گزارش ایرنا، ناصر محمودی روز شنبه افزود: احداث اردوگاه ورزش‌های زمستانی در طرح "یدی بویلوک" منطقه گردشگری سردابه مصوب شده و در قالب آن طرح‌های تکمیلی از سوی سرمایه‌گذار پیشنهاد شده است.

وی بیان کرد: در طرح یدی بویلوک سردابه پنج بسته سرمایه‌گذاری شامل احداث مجتمع آبگرم و کلینیک آبدرمانی، اردوگاه ورزش‌های زمستانی، فضای ورزشی تکمیلی سرپوشیده، کمپینگ، محوطه گردشگری، خانه‌های عشایری و فضای تعطیلات گذرانی کاروانی به شکل باغ ویلا پیش‌بینی شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: اجرای تأسیسات گردشگری در قالب طرح جامع گردشگری با توجه به قابلیت‌های منطقه طراحی شده که با اجرای آن، جاذبه جدیدی برای گردشگران استان ایجاد خواهد شد.

محمودی همچنین گفت: طرح‌های جامع گردشگری به آمایش سرزمین توجه دارد و به همین علت هدف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توسعه مناطق گردشگری استان بر اساس طرح جامع و آمایش سرزمینی است.

منطقه سردابه در ۲۸ کیلومتری شهر اردبیل واقع شده با دارا بودن چندین چشمه آبگرم با خاصیت درمانی، یکی از مناطق مهم گردشگری استان به شمار می‌رود.

منطقه سردابه که در دامنه کوه ۴۸۱۱ متری سبلان واقع شده، همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور است.

این منطقه به علت وجود چشمه‌های آبگرم، ارتفاع بالا و برفگیر بودن در بیش از ۶ ماه از سال، با جاده دسترسی مناسب، یکی از مناطق مستعد احداث مجتمع‌های ورزش زمستانی به شمار می‌رود.

چشمه معروف آبگرم و معدنی سردابه نیز در این منطقه و در کنار روستایی به همین نام واقع شده و به تازگی استخرهای آن مدرن سازی شده است.

آبشار معروف سردابه نیز که از دامنه کوه سبلان سرازیر می‌شود، یکی از جاذبه‌های زیبای گردشگری منطقه سردابه با دبی دائمی حدود ۲۵ لیتر در ثانیه به شمار می‌رود.

آب این آبشار ۱۵ متری که از خروجی چند چشمه بالادست سرازیر می‌شود، شفاف، کمی ترش مزه و بیرنگ بوده و بوی شدید گوگرد از آن به مشام می‌رسد.

۱۹۰۵/‏۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =