۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83403368
۰ نفر
تورآموزشی کشاورزان پیشرو کشور در البرز آغاز شد

کرج - ایرنا - تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی ویژه بهره برداران پیشرو کشور روز شنبه در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس استان البرز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، قرار است این هفته چهار تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی ویژه کشاورزان بهره برداران پیشرو کشور در مزارع مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس استان البرز برگزار شود.

تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی ویژه بهره برداران پیشرو کشور امروز شنبه در مزرعه مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس با مشارکت بخش خصوصی شرکت گل سم گرگان برگزار شد.

در این تورآموزشی ۱۶۰ نفر از بهره برداران کشاورزان پیشرو کشور به همراه مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی، محققان و اعضای هیات علمی مؤسسات تحقیقاتی ثبت و گواهی بذر و نهال و مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال بذر وزارت جهاد کشاورزی حضور داشتند.

مدیر روابط عمومی مرکز آموزش و عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس به خبرنگار ایرنا گفت: در این تور آموزشی ۱۲ رقم محصول سبزی، صیفی و ذرت را در ۲۷۰ واریته (گونه‌های مختلف) در مزرعه شماره یک مرکزآموزش عالی امام خمینی مشکین دشت فردیس کاشته شده که کشاورزان با آشنا شدند.

نسرین رحمتی افزود: هدف از برگزاری تورهای آموزشی مقایسه و معرفی ارقام جدید سبزی و صیفی و ذرت مقاوم به کم آبی و آفات و بیماری‌ها به بهره برداران پیشرو کشور است که بهره برداران با توجه به اقلیم و وضعیت آب و هوایی هر منطقه، بذر مناسب منطقه خود را انتخاب می‌کنند.

وی اضافه کرد: تورآموزشی دیگر با موضوع مقایسه و معرفی ارقام جدید ویژه کشاورزان پیشرو کشور فردا در مزرعه مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) با مشارکت و همکاری شرکت فلات ایران و با حضور ۱۰۰ نفر از بهره برداران پیشرو کشاورزی کشور و مدیران وزارت جهادکشاورزی برگزار و کشاورزان با محصول سبزی صیفی و ذرت جدید آشنا می‌شوند.

همچنین ۲ تور آموزشی دیگر با موضوع مدیریت عملکرد در واحد سطح و مصرف آب ارقام جدید سبزی و صیفی و ذرت در دوم مردادماه جاری در مزرعه مرکز آموزش عالی امام خمینی مشکین دشت فردیس با مشارکت و همکاری بخش خصوصی شرکت دلتاپارس نهاده این هفته با حضورکشاورزان پیشرو کشور برگزار می‌شود.

تورهای آموزشی به مدت چهار روز در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس ادامه دارد.

۷۴۱۳/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =