آوازی با زبان دل

تهران- ایرنا- علیرضا افتخاری در کنسرت خود با ارکستر ملی ایران گفت: دلم برای دیدن شما می‌تپد و در این اجرا سعی می‌کنم با زبان احساس و دل با شما صحبت کنم.

ارکستر ملی ایران به رهبری نادر مرتضی پور با خوانندگی علیرضا افتخاری چهارشنبه و پنجشنبه (۲۶ و ۲۷ تیرماه) در تالار وحدت بروی صحنه رفت. در این کنسرت آثاری از علیرضا افتخاری که در طول چند دهه موفق شده اند تا مخاطبانی از بین نسل‌های مختلف را جذب خود کنند، با تنظیم حسین فاضل برای ارکستر ملی اجرا شد.

دل را ببین با آهنگسازی فریدون خشنود و شعری از لاهوتی، ای دل اگر عاشقی با آهنگسازی علیرضا افتخاری و شعری از عطار نیشابوری، امید جانم و سفر کرده با آهنگسازی علی تجویدی و شعرهایی از معینی کرمانشاهی، رد خون با آهنگسازی جمشید برازنده و شعری از علی معلم، بردی از یادم با آهنگسازی مصطفی گرگین زاده و شعری از پرویز خطیبی، این همه آشفته حالی با آهنگسازی علی تجویدی و شعری از معینی کرمانشاهی، با ما منشین با آهنگسازی علیرضا افتخاری و شعری از حافظ و صیاد با آهنگسازی محمدرضا چراغی و شعری از مهدی عابدینی. رپرتوار اجرایی این کنسرت را تشکیل داده بودند.

افتخاری در بدو ورود به صحنه گفت: دلم برای دیدن شما می‌تپد. از این تپیدن دل، موسیقی شکل می‌گیرد. بسیار دلتنگ شما بودیم. امشب سعی می‌کنم معنایی که در پرتو سخن نمی‌گنجد را در قالب موسیقی بیان کنم. من اینجا هستم که با موسیقی کلام شعر را در پرده ساز تقدیم شما کنم. سعی می‌کنم با زبان احساس و دل با شما صحبت کنم.

تازه ترین اجرای ارکستر ملی هم مانند چند اجرای قبل نشان از روند رو به رشد این ارکستر از لحاظ کیفیت اجرایی دارد. روندی که باعث شده تا تنی چند از نوازندگان قبلی ارکستر که بنا به دلایلی از همکاری با ارکستر ملی انصراف داده بودند آرام آرام آهنگ بازگشت به روی صحنه را داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =