۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83403358
۰ نفر

برچسب‌ها

زندان مهاباد به دستگاه «ایکس‌ری» مجهز شد

مهاباد- ایرنا- رییس زندان مهاباد گفت: یک دستگاه «ایکس‌ری» برای کشف اشیای ممنوعه در ورودی زندان این شهرستان با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال نصب شده است.

محمد اکبرنژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با راه‌اندازی این دستگاه در زندان مهاباد، شناسایی و کشف مواد مخدر و اشیای ممنوعه نظیر فلزات، گوشی تلفن همراه و مموری در مبادی ورودی این زندان، امکانپذیر شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی این دستگاه تاکنون ۵۰۰ گرم انواع مواد مخدر و ۱۰ دستگاه موبایل که زندانیان در بدن خود جاسازی کرده و قصد بردن غیرمجاز آن را به زندان داشتند، کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه برای مقابله و پیشگیری از ورود اشیای ممنوعه و مواد مخدر به درون زندان توسط اشخاص، راه اندازی این دستگاه مورد نیاز بود، اضافه کرد: پیش از این تنها در زندان ارومیه این نوع دستگاه نصب و راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه به ۲ دستگاه ایکس‌ری دیگر نیز در این زندان نیاز است، افزود: با راه‌اندازی این دستگاه‌ها، از انجام دوباره‌کاری و کنترل‌های غیراستاندارد و در نتیجه اتلاف وقت جلوگیری می‌شود.

رییس زندان مهاباد در زمینه افزایش سطح مهارت‌آموزی زندانیان اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۱۴ کلاس آموزشی با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای مهاباد در زندان این شهرستان در حال برگزاری است که مهارت‌های شغلی و کابردی را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ زندانی عضو کلاس‌های مخصوص آگاهی در خصوص مواد مخدر هستند، اظهار داشت: این افراد به صورت روزانه و یا هفته ای سه جلسه با آموزش مهارت های مقابله با مواد مخدر آشنا می‌شوند که موجب شده در ۱۵ ماه گذشته هیچ موردی از خودزنی، دیگرزنی و اعتصاب در این زندان گزارش نشود.

دستگاه ایکس ری X-Ray که به آن تونل تصویربرداری نیز گفته می‌شود سطحی مقطعی است که اجسام از داخل آن عبور کرده و با استفاده از تکنولوژی اشعه ایکس ری تصویر برداری انجام می‌شود؛ این دستگاه در بازرسی و کنترل لوازم همراه افراد موقع ورود و خرج در اماکنی که کنترل تردد در آنها ضروری است از قبیل فرودگاه‌ها، سالن‌های اجلاس و کنفرانس، ورودی دفاتر مقامات عالی‌رتبه، خروجی انبارها، مرزها و کارگاه‌ها استفاده می‌شود.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذبایجان غربی قرار دارد.

۹۹۰۳/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =