۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83403348
۰ نفر
تلفات سیل در هند به ۲۰۰ نفر افزایش  یافت

دهلی نو-ایرنا،مقامات هند از افزایش جان باختگان سیل و رانش زمین در ایالت های آسام و بیهار به 200 نفر و بی خانمان شدن حدود 11 میلیون نفر خبر دادند.

روزنامه تایمز او ایندیا روز شنبه به نقل از مقامات امدادی هند نوشت باران های سیل آسا در دو هفته گذشته در مناطق شمال شرق هند خسارت زیادی به زیرساخت ها، شبکه برق، آبرسانی، جاده ها و مزارع کشاورزی وارد کرده است.

به گفته مقامات ایالت بیهار در بیست وچهار ساعت گذشته با فوت ۱۱ نفر دیگر بر اثر سیل تعداد جان باختگان بارش های اخیر در این ایالت به ۹۲ نفر رسیده است.

سازمان مقابله با بلایای طبیعی ایالت بیهار اعلام کرد سیل باعث شده که بیش از شش میلیون نفر در ۱۲ منطقه مجبور به ترک خانه های خود شوند.

سروزیر ایالت بیهار با بیان اینکه امداد رسانی به سیل زدگان همچنان ادامه دارد خاطرنشان کرد مبلغ یک میلیون دلار برای کمک به بیش از سه هزار خانواده سیل زده در نظر گرفته شده است.

مقامات ایالت آسام در شمال شرق هند نیز اعلام کردند سیل و رانش زمین در دو هفته گذشته در این ایالت باعث کشته شدن ۱۰۰ نفر شده است.

به گفته وی در آسام تعداد چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

سال گذشته سیل و رانش زمین در طول فصل بارانی جان یک هزار و ۲۱۱ نفر را گرفت.

باران های موسمی (مانسون) که از ژوئن تا سپتامبر به طور منظم در جنوب آسیا ادامه دارد همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی در این منطقه برجای می گذارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =