۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83403344
۰ نفر
البرز ۷۰۰ مدرسه کم دارد

کرج - ایرنا- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز اعلام کرد: این استان برای تحت پوشش قرار دادن جمعیت دانش آموزی خود بر اساس شاخص های آموزشی، ۷۰۰ مدرسه کم دارد.

جمعیت دانش آموزی البرز حدود ۴۶۰ هزار نفر است و این استان حدود ۲ هزار کد مدرسه دارد.

محمد دلاوریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: اگر به طور متوسط برای هر مدرسه ۱۰ کلاس درس در نظر بگیریم، حدود ۷۰۰ مدرسه در استان البرز باید ساخته شود که این مهم در کنار تامین اعتبارات ملی و خیری نیازمند اختصاص

زمین است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد مدارس البرز نیاز به ترمیم، تخریب و بازسازی دارند، خاطرنشان کرد: مقاوم سازی این بناها باید در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز بیان داشت: در صورت وقوع زمین لرزه در البرز، مدارس قدیمی آسیب پذیر تخریب می شود.

دلاوریان با بیان اینکه سالانه به دلیل مهاجرت پذیری ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی البرز اضافه می شود، تصریح کرد: برای دانش آموزان تازه وارد ۴۰۰ کلاس درس جدید نیاز است.

وی ادامه داد: برای ساخت کلاس های درس جدید در البرز نیاز به مشارکت و همراهی دستگاه های اجرایی در استان همانند اداره های استاندارد، راه و شهرسازی، شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی داریم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز با بیان اینکه البرز از نظر سرانه آموزشی در جایگاه سی و یکم کشور قرار دارد، یادآورشد: کمبود فضای آموزشی موجب شده تا ۴۸ درصد مدارس این استان به صورت دو شیفته فعالیت کنند.

دلاوریان عنوان کرد: امسال اعتبارات تخصیص یافته به فضاهای آموزشی البرز ۱۰ برابر افزایش یافته است که همکاری دستگاه های مربوطه در استان برای جذب این اعتبار ضروری است.

وی گفت: سال گذشته با جذب اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی توانستیم تعدادی از پروژه های نیمه تمام مربوط به سال ها قبل را به سرانجام برسانیم و ۱۶۰ کلاس درس را به اداره کل آموزش و پرورش البرز تحویل دهیم.

وی اضافه کرد: وجود مشکلات در آموزش و پرورش نواحی سه و چهار کرج، فردیس و مناطق محمدشهر و کمالشهر موجب می شود تا امر نوسازی، مقاوم سازی و بازسازی این مناطق در اولویت قرار گیرد.

این مسئول یاد آورشد: در البرز مدارس ۲۰ کلاسه با قدمت ۵۰ سال وجود دارد که فاقد استانداردهای لازم از جمله فضاهای کتابخانه، آزمایشگاه و کارگاه هستند.

۲۸۱۹/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =