۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۲
کد خبرنگار: 2242
کد خبر: 83403325
۱ نفر

برچسب‌ها

تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه مترو شهرجدید هشتگرد

کرج - ایرنا - فرماندار ساوجبلاغ از تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل توازن برای تکمیل پروژه متروی گلشهر - شهرجدیدهشتگرد خبر داد.

قطاربرقی شهر جدید هشتگرد، در ادامه توسعه خط پنج متروی تهران صادقیه - گلشهر کرج است که از گلشهر شروع و تا جنوب شهر جدید هشتگرد به طول ۸۲.۲۵ کیلومتر به صورت ۲ خطه ادامه دارد.

این پروژه اکنون حدود ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ابولقاسم پالیزگیر در دومین نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ساوجبلاغ که روز شنبه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: انتظار می رود با تخصیص این اعتبار، پروژه ملی گلشهر - شهرجدیدهشتگرد به زودی تکمیل و تا هفته دولت به بهره برداری برسد.

وی با گلایه از جابجایی برخی از اعتبارات تخصیصی در سال گذشته گفت: اگر امسال نیز چنین مواردی مشاهده شود بدون اغماض از طریق دستگاه‌های نظارتی پیگیری و با متخلفان برخورد قانونی خواهیم کرد.
پالیزگیر افزود: در برخی از موارد گاهی مدیرکل بدون هماهنگی با مدیران شهرستانی اقدام به جابجایی اعتبارات شهرستانی می‌کند که ما با صراحت با آن مخالف هستیم و از اینپس اجازه آن را نخواهیم داد.
فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به اینکه قانون مسئول اولویت بندی اعتبارات را کمیته شهرستان قرار داده، گفت: جابجایی اعتبارات شهرستانی نقطه ضعف مدیر دستگاه مربوطه محسوب می‌شود و مدیران شهرستان نباید در قبال این کار کوتاه بیایند و تا آخرین لحظه باید مقابله کرده و از حق شهرستان خود نگذرند.
پالیزگیر افزود: مسئولان ادارات باید با پیگیری مستمر برابر بودجه شهرستان، از اعتبارات ملی برای اجرای برنامه و پروژه‌های شهرستانی خود استفاده کنند و به همین مقدار قانع نباشند.
فرماندار ساوجبلاغ در ادامه احیای بافت‌های فرسوده و مناسب سازی معابر را اولویت اصلی پروژه‌های شهرداری‌های شهرستان دانست.
وی گفت: امسال اعتبار تملک شهرستان ساوجبلاغ ۳۸۰ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال افزایش داشته است.
پالیزگیر افزود: اعتبارات ساوجبلاغ در بخش تملک دارایی ها به صورت اوراق و اسناد خواهد بود و اگر دستگاهی با این شرایط امکان اجرای پروژه خود را ندارد برای جابجایی آن هماهنگی نماید تا اعتبار برگشت نخورد و بتوانیم از طریق دستگاه‌های دیگر اعتبار را جذب نمائیم.
۹۹۳۳/‏‬ ۶۱۵۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =